Denizcinin anasayfası

Nippon Paint White Rabbit ile gelmiş

Dünyanın en büyük üç katlı alüminyum yatı White Rabbit Sarayburnu'na bağlandı.

Sadece Denizcilik Dergisi’nde

Çelik Çelikyaman / Denizcilik Dergisi
celik@DenizcilikDergisi.com
Fotoğraflar: Yörük Işık

84 metre boyu ile dünyanın en büyük üç katlı alüminyum motoryatı olan White Rabbit’i Sarayburnu’nda demirli görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Denizcilik Dergisi’nin edindiği bilgiye göre, Nippon Paint Holding’in patronu Goh Cheng Liang’a ait olan 100 Milyon dolarlık yat, Filli Boya’nın satış görüşmelerine katılan yöneticileri Türkiye’ye getirdi.

Nippon Paint Holding Grup CEO’su Tetsushi Tado ve diğer yetkilileri İstanbul’a getirdiği öğrenilen yat, önümüzdeki günlerde Türkiye’den ayrılacak.

Fiyatı 100 milyon dolar

84 metre boyundaki yat, 8 kabinde 16 misafir ve 20 mürettebat kapasiteli. Güncel fiyatı 100 milyon dolar olan yat, Singapur bayrağı taşıyor.

8 Milyar dolar serveti ile Singapur’un en zengi insanı olan Goh Cheng Liang’in yine White Rabbit adını taşıyan başka yatları da bulunuyor.

Avustralyalı North West Bay Yachts Pty Ltd tarafından 2005 yılında inşaa edilen motoryat, Sam Sorgiovanni tarafından tasarlandı. 2 128hp Caterpillar motora sahip olan yat, 19 knot hıza çıkabiliyor. 94 ton yakıt alan yat, 12 knot hızla beş bin 758 mil yol katedebiliyor. Yatın 15 bin litre de temiz su tankı bulunuyor.


Bunları da beğenebilirsin