Denizcinin anasayfası

Novu-X ve Deep Mini sektörle buluşuyor

Deniz teknolojilerinde ilerleyen Novumare Technologies'in ürettiği su altı ve su üstü platformlar kolay entegrasyon ve düşük maliyete odaklanıyor.

Sürdürdüğü projelerle deniz teknolojileri konusunda Türkiye’de önemli bir yere sahip olan Novumare Technologies, Novu-XNovu ve Deep Mini’nin başını çektiği insansız su üstü ve su altı platformlarını sergilemek için 07 – 15 Mart 2020 tarihlerinde Tuzla Viaport Marina’da gerçekleşecek Boat Show Tuzla Fuarı’nda yerini alacak.

Deniz endüstrisi odağında AR-GE ihtiyaçlarını karşılamayı ve geleneksel operasyonların dijitalleşmesi konusunda gemi işletmecileri, gemi sahipleri ve liman otoritelerine çeşitli hizmetler sunmayı amaçlayan bir teknoloji şirketi olan NovuMare Technologies Genel Müdürü Semih Ege, AR-GE faaliyetleri sayesinde müşterilerine her türlü operasyon ortamında hem düşük maliyetli hem de kolay entegre edilebilen yüksek kaliteli ve teknolojik çözümler sunmayı amaçladıklarını söyledi.

NovuMare Kurucu Ortağı ve Teknoloji Yöneticisi Ömer Berkay Dağlı ise Türkiye’de denizcilik teknolojileri üzerine çalışan az sayıda firmalardan biri olduklarını ve bu sebeple yerel ihtiyaçları daha iyi anlayarak her türlü müşteri segmentine daha doğru ve yerinde çözümler sunduklarının altını çizdi.

Novu-X

Novumare tarafından geliştirilen otonom su üstü platformu olan Novu-X, öncelikli olarak hidrografik inceleme, batimetrik inceleme ve güvenlik amaçlı gözetleme gibi görevleri yerine getirebiliyor. Küçük boyutu ve hafifliği ile operasyon alanına kolayca taşınabilen Novu-X istenen işlemleri verimli şekilde gerçekleştirebiliyor.

Birden fazla amacı tek bir sonuç ile birleştirmek için tasarlanan Novu-X modüler yapısı sayesinde kullanıcının isteği doğrultusunda değiştirilebiliyor. Bu yapı sayesinde Novu-X belirgin bir görevi yerine getirmektense bir platform olarak kullanılarak müşteri ihtiyacını daha doğru karşılayabiliyor. Modüler yapılar arasında bulunan kilit mekanizması ile birlikte su geçirmez gövdesi  ve 15 dakikalık kurulum süresiyle beraber iletişim altyapısı sayesinde operasyon mesafesi 8 kilometreye kadar çıkıyor.

Novu Deep Mini

Oşinografik araştırmalar, tekne altı sörvey işlemleri, genel su altı değerlendirmesi ve hızlı müdahale gibi sualtı gözlemi ve müşterilerin belirleyebileceği birçok farklı işlemi yerine getirebilin uzaktan kumandalı yarı-otonom  sualtı platformu olan Deep Mini, suda daha çevik hareket sağlayan ve aynı zamanda suyun uyguladığı yüzey sürtünme kuvvetini azaltan modern aerodinamik tasarıma sahip. Projenin özellikleri arasında, maksimum 4 saat operasyon süresi, wi-fi ile akıllı internet bağlantısı, 100 metre derinliğe kadar kullanım ve 1080p 60fps Video Kaydı imkanı sağlıyor. Deep Mini liman işletmecileri, deniz dibi tarama şirketleri, tersaneler, marinalar, belediyeler, barajlar, gemi sahipleri, sörvey organizasyonları gibi birçok farklı müşteri segmentinin ihtiyaçlarını karşılıyor.


Bunları da beğenebilirsin