Denizcinin anasayfası

OljOla Shipping’in yeni tankeri Genka’dan

İsveçli denizcilik şirketi OljOla’nın, metanol yakıt ikmali üzere tasarlanan tankeri Tuzla’daki Genka Shipbuilding tarafından inşa ediliyor.

İsveçli şirketler Stena Oil, Stena Teknik ve OljOla, metanol ve çeşitli biyoyakıtlar da dahil olmak üzere IMO Tip II’ye göre kimyasalları taşımak üzere tasarlanmış bir bunker tedarik gemisi inşa etmek için anlaşması imzaladılar. 2000 dwt’lik tanker, Tuzla’da GENKA Shipbuilding tarafından inşa ediliyor.

Stena Oil, Stena Teknik ve OljOla’nın  bu iş birliğiyle OljOla filosunu, Kuzey Avrupa bölgesinde yakıt ikmali için daha da genişletecek.

OljOla Shipping geminin sahibi ve geminin tüm teknik yönetiminden sorumluyken, Stena Oil geminin ticari işletmecisi ve Stena Tejnik de yeni inşa ve yönetimin sorumluluğunu üstlenecek.

Kuzey Avrupa bölgesinin operasyonel gerekliliklerini karşılayacak gemi, son derece esnek ve çevresel performans göz önünde bulundurularak, metanol ve çeşitli biyoyakıtlar dahil olmak üzere IMO Tip II’ye göre kimyasalları taşımak üzere tasarlandı.

Gemi, tümü Tier III uyumluluğu için SCR’lerle donatılmış, iki ana motoru ve üç dizel jeneratörü olan çift vidalı bir petrol ve kimyasal tankeri. 2100 m3 kargo kapasitesine sahip gemi kargoları, beş ayrı bölüm ile Marineline kaplamalı kargo tanklarında taşıyacak ve vidalı tip kargo pompaları ile tahliye edecek.

Ayrıca tanker 9 kabini ile 12 kişilik konaklama imkanı sunuyor.

Tankerin Genel Özellikleri

Uzunluk: 66,76 metre

Genişlik: 12 metre

Derinlik: 5,60 metre

Draft: 4,70 metre

Brüt tonaj: 1 496 ton

DWT: 2 000 ton

Kargo kapasitesi: 2 100 m3 (sloplar dahil)

Sınıf: Bureau Veritas


Bunları da beğenebilirsin