Denizcinin anasayfası

OMC2 Diesel görücüye çıktı

Entech Semar, Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği İtalya merkezli OMC2 firmasının yöneticilerini Türk denizcilik sektörüyle buluşturdu.

Önce Denizcilik Dergisi’nde

Türk denizcilik sektörünün önemli firmalarından Entech Semar, distribütörlüğünü üstlendiği İtalya merkezli OMC2 Diesel firmasının lansmanı için Holiday Inn Tuzla Otel’de bir etkinlik düzenledi.

Yakıt ekipmanlarından pompa elemanlarına ve enjektör memelerine kadar geniş ürün yelpazesine sahip olan OMC2 Diesel’in satış müdürü Patrizia Bonetti ve danışmanı Marco Destro da toplantıda hazır bulundu.

Son girişimleri NovuMare ile insansız deniz araçları sektörünün de iddialı oyuncuları arasına belirten Entech Semar Genel Müdürü Semih Ege, katamaran tipi NOVU-X ve mono tekne tipi NOVU-V ile gelişmiş deniz teknolojilerinde yerlerini almaya başladıklarını söyledi.

Halen su üstü araçlarının yanısıra denizaltılara da yoğunlaştıklarını belirten Ege, Novumare’nin Ar-Ge çalışmalarının, uzun yıllara dayanan Entech&Semar tecrübesi ve bilgi birikimi ile devam ettiğine değindi.

Fiyat performans açısından önemli

Daha sonra İtalyan OMC2 ile işbirliklerini anlatmaya başlayan Ege, yakıt ekipmanlarının periyodik tüketimi de göz önüne alındığında maliyetlerin önem kazandığı bir dönemde yeni partnerlerinin ürünlerinin fiyat ve performans açısında öne çıktığını söyledi. OMC2’nin küresel pazarda verdiği hizmeti yakından incelediklerini belirten Ege, “Kendilerinin ürünleri, bize Türk pazarına çıkma konusunda şüphe duymadan güven verdi” dedi.

Ege, ayrıca yakında zamanda patentini aldıkları ana makine ve kazanların su analizi ve kimyasal ıslahını otonom şekilde gerçekleştirecek sistemin ürünleştirme çalışmalarının başladığını da duyurdu.

Satış sonrasında iddialıyız

OMC2 Satış Müdürü Patrizia Boleti ise 50 yıldan fazla süredir hizmet veren firmalarıyla müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda ve özel talepleri karşılayacak şekilde de üretim yapabildiklerini belirterek, özellikle kalite, how know ve satış sonrası destek ile öne çıktıklarını dile getirdi.

Boleti, “Hızlı ve özel ihtiyaçlara cevap verebilecek yeterliliğe sahip müşteri hizmetlerimiz ve teknik servisimizle İran’dan Avrupa’ya kadar tüm küresel müşterilerimize hizmet sunuyoruz” dedi.

Kalite ve hassasiyet

OMC2 Danışmanı, Mühendis Marco Destro ise kalite ve hassasiyetin firmalarının temel etik değerlerini oluşturduğunu bildirdi. Müşterilerin ne istediklerinin farkında olduklarını bildiklerin dile getiren Destro, tüm ürünlerinde ISO9001:2015 kalite sertifikası bulunduğuna dikkat çekti.

2020 sülfür limitlerine uyumlu ürünler

2020 Sülfür kısıtlamasına da değinen Destro, “Tersine mühendislik faaliyetlerinin After Market ürünlerinin geliştirilmesinde önemli rolü olduğunu belirterek üretim süreçlerinde kalite ve hassasiyetin firmalarının temel etik değerlerini oluşturduğunu ve müşteri memnuniyetini sağlamak adına ürün kontrollerini özenle gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Konuşmasının son bölümünde 2020 Sülfür limitlerinden bahseden Destro, ana makinelerin retrofitleri sırasında yakıt ve pompa elemanlarının ciddiyetle gözden geçirilmesi ve bu bağlamda gerekli geliştirmelerin yapılması gerektiğinin altını çizdi.

OMC2 olarak sundukları ürünlerin 2020 Sülfür limitlerine uyumlu olduğuna dikkat çeken Destro, geliştirmekte oldukları dual-fuel ürünlerinin bu limitler çerçevesinde çevreye ve yakıt verimliliğine katkıda bulunduğunu sözlerine ekledi.


Bunları da beğenebilirsin