Denizcinin anasayfası

Post-Empresyonizm sergisi Arkas’ta

Klasik resim anlayışından çıkarak yenilikçi yaklaşımlarla 20. yüzyıl modern resmine geçişin anahtarları Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden 42 sanatçı ve 92 eserle Post-Empresyonistler, beş ay boyunca Arkas Sanat Merkezi’nde ücretsiz olarak gezebilecek.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, “Geçtiğimiz sonbaharda İstanbul’da Tophane-i Amire’de yine Post Empresyonizm sergini açtık. Sergiyi iki ayda 65 bin kişi gezdi. İzmir’de de yapmaya karar verdik. Sergi, temmuz ayına kadar açık kalacak. Sanatta güven ortamı şart, biz bunu başardık. Sergimizi İstanbullular sevdi, İzmirlilerin de seveceğini umuyorum” dedi.

İlk kez sergileniyor

Arkas Sanat Danışmanı ve Serginin Direktörü Niko Filidis de, serginin yirmi yıl boyunca sabır ve kapsamlı bir araştırma sonucu bir araya getirilen eserlerden oluştuğunu belitti.İstanbul’daki sergide olmayan, dünyanın önemli müzelerinde sergilenmiş bazı eserler İzmir ayağında görücüye çıktı.

Geçen yıl Fransa’da “Musée des impressionnismes Giverny” ve İsviçre’de “Fondation de l’Hermitage” müzelerinde sergilenen Henri Manguin’in iki başyapıtı, Fransa’da “Musée Bonnard” da sergilenen Édouard Vuillard’ın Lucy Hessel portresi ve Gustave Caillebotte’un Bayan Anne- Marie Hagen’ın Portresi bunlardan en önemlileri.


Bunları da beğenebilirsin