Denizcinin anasayfası

Prof. Dr. Necmettin Akten fotoğraf yarışması sonuçlandı

“Yıpranıyoruz” konulu 3. Geleneksel Kapt. Prof. Dr. Necmettin Akten fotoğraf yarışması sonuçlandı

Türkiye’nin ilk profesör unvanlı kaptanı, Türk denizciliğine hem akademik hem mesleki çok değerli katkıları olan ve sendikamızda başkan danışmanlığı görevini sürdürürken vefat eden Kapt. Prof. Dr. Necmettin Akten’i, çok sevdiği ve bir ömür verdiği denizcilik sektöründen fotoğraflarla anmak amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Kapt. Prof. Dr. Necmettin Akten adına denizcilik sektöründe emek farkındalığı yaratmak amacıyla düzenlenen “Yıpranıyoruz” konulu 3. Geleneksel Kapt. Prof. Dr. Necmettin Akten fotoğraf yarışmasının jüri toplantısı 18 Ekim Salı günü gerçekleşti.
Fotoğraf yarışmamızın değerlendirmesinin seçici kurulunda; Onursal Jüri olarak Türkan Akten, Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Çağlarer, MSGSF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ozan Bilgiseren,  Fotoğrafçı Mehmet Özer yer aldı.

Türkiye Denizciler Sendikası şirketinde Sendika Uzmanı olan Ebru Kuşluvan moderatörlüğünde gerçekleşen jüri toplantısı, avukat Kenan Dinç tarafından tutanak altına alındı.

Fotoğrafların değerlendirme sonucunda 3 fotoğraf dereceye girdi, 1 fotoğraf mansiyon olarak seçildi ve 18 fotoğraf sergilenmeye hak kazandı. Yarışmada dereceye giren ve sergileme hakkı kazanan eserlerin sahipleri ileri bir tarihte açıklanacak.


Bunları da beğenebilirsin