Denizcinin anasayfası

Putin fotoğraflı uyuşturucu paketleri kıyıya vurdu

Üzerinde Rusya lideri Putin’in fotoğrafının bulunduğu 323 esrar paketi o ülkede kıyıya vurdu!

 

Akdeniz’de Libya kıyılarında üzerinde Putin’in fotoğraflarının bulunduğu içinde uyuşturucu bulunan 323 kıyıya vurdu.  Libya polisi, Pazartesi günü ele geçirilen 323 paket uyuşturucunun üzerinde Rusya lideri Vladimir Putin’in fotoğraflarının bulunduğunu duyurdu.

Agence France-Presse (AFP), ülkenin kuzeydoğusundaki El Marc’da kıyıya vuran her biri 250 gram olan paketlerin yerel bir sakin tarafından bulunduğunu aktarıyor. Yerel medya ise, uyuşturucu taşıyan bir teknenin batmasıyla esrar paketlerinin kıyıya vurmuş olabileceğini bildiriyor.

Afrika’dan Avrupa’ya göçmen rotasının merkezi olan Libya’da, esrar en çok ele geçirilen uyuşturuculardan biri. Libya’da geçen hafta da ülkenin doğu kıyılarına vuran Kolombiyalı ünlü kartel lideri Pablo Escobar’ın fotoğraflarının bulunduğu yüksek miktarda uyuşturucu paketleri bulunmuştu.

Libya’da, özellikle 2011’de Muammer Kaddafi rejiminin düşmesinden sonra limanlarda güvenlik kontrollerinin olmaması nedeniyle, uyuşturucu ve sahte alkol kaçakçılığı son yıllarda çarpıcı bir şekilde arttı.


Bunları da beğenebilirsin