Denizcinin anasayfası

Ressam Derman Soytrans Shipping’in sanat danışmanı oldu

Ressam Nihat Evren Derman denizcilik şirketlerinden Soytrans Shipping'e Sanat Danışmanı oldu.

Ressam Nihat Evren Derman, Türkiye’nin önde gelen uluslararası denizcilik şirketlerinden Soytrans Shipping Agency’de Sanat Danışmanlığı görevine getirildi.

Denizcilik sektörü dışında sanat koleksiyonerliğiyle de bilinen Soytrans Shipping Agency’in yönetim Kurulu Başkanı Kemal Osman Soydemir’le, denizcilik dünyasına ait çalışmalara imza atıp, gelecek nesillere sanat eserleriyle miras bırakma hedefiyle yola yol çıktıklarını söyleyen Nihat Evren Derman, müzeler, sanat galerileri ve sanat fuarlarını da kapsayacak birçok projeyle sanatseverlerin karşında olacaklarını açıkladı.

Her yıl ABD’de yayımlanan ve dünya çapında 200 sanatçıdan oluşan ‘International Contemporary Masters Volume 5’ ile ‘International Dictionary of Artists’ ve ‘Important World Artists Vol.1’ adlı uluslararası kataloglarda yer alan Ressam Nihat Evren Derman, son dönemin aranan sanatçıları arasında yer alıyor.

Kendine özgü paleti ve ışık tonlamalarıyla yorumladığı İstanbul çalışmaları sanatseverlerin büyük beğenisini toplayan Derman’ın eserleri Atletico Madrid ve Chicago Polis Vakfı başta olmak üzere birçok önemli müze ve koleksiyonda yer alıyor.

 “Sönmeyen Cumhuriyet Işığımız” tabloları büyük beğeni toplamıştı

Son dönemlerdeki çıkışıyla sanat yatırımcılarının da tercihleri arasında yer almaya başlayan Derman, Artam Müzayede başta olmak üzere sanat müzayedelerindeki satış grafiğiyle de yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Böylece 41 yaşındaki sanatçı, son iki yılda en çok prim yapan yaşayan ressamlardan biri oldu.

Aynı zamanda restoratörlük de yapan Ressam Nihat Evren Derman’ın daha önce imza attığı ve Cumhuriyet ile büyük Önder Atatürk’e ithaf ettiği ‘Sönmeyen Cumhuriyet Işığımız’ adını verdiği tabloları büyük beğeni toplamıştı.


Bunları da beğenebilirsin