Denizcinin anasayfası

RMK Marine yeni bir süperyat inşa edecek

RMK Marine, 65 metre boyunda ER65 adlı süperyat inşa edecek ve bu kaşif süperyat, RMK Marine'nin yat bölümünün amiral gemisi olacak.

RMK Marine , ER Yacht Design tarafından tasarlanan ER65  adlı yeni bir yat  inşasına başlıyor. Her türlü zor şartta seyahat edebilecek 65 metre boyundaki kaşif süperyat, RMK Marine’nin yat bölümünün amiral gemisi olacak.

RMK Marine Yat Departmanı Müdürü Özgür Numan, “Yatın genel aranjmanlarını ilk gördüğümüzde, zarafetine ve günümüzde oldukça nadir bulunan zarif şeffaf çizgisine aşık olduk. Bu gemiyi yapma fikri bizi çok heyecanlandırıyor. ER65, uzunluk ve hacim bakımından RMK Marine’de inşa edilecek en büyük yat olma özelliğini de taşıyacak. Ancak RMK şimdiye kadar 150 metrenin üstünde çok sayıda ticari gemi inşa etti ve teslim etti. Ayrıca, tersanemizde  kutup standartlarına göre çok sayıda Buz Sınıfı gemi inşa ettik” dedi.

ER65, görkemli yaşamı sağlam keşifle harmanlayacak. İç tasarımı, konfordan ödün vermeden temiz ve minimalist olacak. ER65’te kütüphane, sauna, spor salonu, plaj kulübü, masaj odası ve tıp merkezi bulunacak. Ayrıca 12 misafir ve 20 mürettebat için konaklama imkanı olacak.

ER Yacht Design Kurucusu ve CEO’su Ivan Erdevicki, “Bu, bir yat tasarımcısının tüm hayatı boyunca beklediği türden bir proje. Sahibi, özellikle şık ve zamansız-klasik bir görünüme sahip bir keşif gezi motoru yat için özel olarak tasarlanmış uzun menzilli her yere gidebileceği bir proje istedi ve bizde bunu başardık. ER65, uzun yıllar boyunca sürekli olarak dünyayı dolaşan gerçek bir keşif gemisi olarak kullanılacak. Sahibi, dünyanın tropik bölgelerinin yanı sıra kutup bölgelerini de ziyaret etmeyi planlıyor” açıklamasını yaptı.

ER65 katı Lloyd’s Ice Class standartlarına ve kutup sınıfı gereksinimlerine göre inşa edilecek – Polar Code Kategori B – Ice Class PC 6 unvanını taşıyan birkaç yattan biri olacak.

ER65, sadece Buz Sınıfı değil, yenilikçi bir hibrit tahrik sistemine sahip olacak Yakıt ikmal istasyonu olan bir helikopter pisti, özel su geçirmez bölmesi olan bir derin su denizaltısı, Jet Ski’ler ve diğer ekipmanların yanı sıra iki adet sekiz metrelik özel yapım keşif aracı için garajı bulunacak.

RMK Marin ER65 adlı süper yatın inşasına bu yılın üçüncü çeyreğinde başlayacak  ve 2025 yazında teslim edecek.


Bunları da beğenebilirsin