Denizcinin anasayfası

Roman Abramoviç’in ‘My Solaris’i Türkiye’ye geldi

Rus milyarder Roman Abramoviç'in 430 milyon sterlinlik yatı 'My Solaris', Datça'nın Fener Adası açıklarına geldi

Rusya lideri Vladimir Putin’e yakın olduğu gerekçesiyle geçen haftalarda yaptırım uygulanan ve geçen haftanın başında özel jeti İsrail’den İstanbul’a oradan da Moskova’ya ulaşan Rus oligark Roman Abramoviç’in bir süredir açık denizlerde ilerleyen lüks yatı Solaris ile ilgili dikkat çekici bir veri yayınlandı.

İngiliz hükümetinin el koyduğu, dünya devi Chelsea Futbol Kulübü’nün sahibi, Rus iş insanı Roman Abramoviç’in ‘My Solaris’ isimli yatı, Muğla’nın Datça ilçesi açıklarına görüntülendi.

Rus milyarder Roman Abramoviç’in Almanya’da tersanede inşa edilen, Bermuda Adaları bayraklı, 140 metrelik 430 milyon sterlinlik yatı ‘My Solaris’, saat 11.00 sıralarında Datça’nın Fener Adası açıklarına geldi. Karadağ’ın Tivat Limanı’ndan hareket eden, 139 metre boyunda ve 26 metre enindeki 11 bin 247 grostonluk yatın rotasının Bodrum olduğu öğrenildi. Helikopter iniş yeri, yüzme havuzu, 48 kabin ve 8 güvertenin bulunduğu yatta; İngiliz hükümetinin el koyduğu, dünya devi Chelsea’nin sahibi Abramoviç’in bulunup bulunmadığının bilinmediği öğrenildi.


Bunları da beğenebilirsin