Denizcinin anasayfası

Sanmar ve Corvus sıfır emisyon için kolları sıvıyor

Sanmar Shipyard ile Corvus Energy arasında en çevreci römorkörlerin üretimine yönelik nihai imzalar atıldı.

Sanmar Shipyard ile Corvus Energy arasında çevreci römorkörler inşa edilmesine yönelik geçtiğimiz ay varılan mutabakatın ardından nihai imzalar İngiltere’de düzenlenen Tug Technology 2021’de atıldı. Sanmar Shipyard Yönetim Kurulu Vekili Ali Gürün ve Corvus Energy CEO’su Geir Bjørkeli tarafından imzalanan sözleşmeye göre iki firma arasında inovatif bakış açısıyla sıfır emisyonlu ve hibrid römorkörler inşa edilecek.

Gürün, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Sanmar ve Corvus, fantastik, inovatif, en etkili ve en kullanışlı römorkörler inşa etmek için bir araya geldi” dedi.

450’den fazla proje

Corvus Energy neredeyse her gemi tipine uygun, modüler lityum-iyon pil sistemleri şeklinde yüksek güçte enerji depolaması sağlayan eksiksiz bir enerji depolama sistemleri (ESS) portföyü sunuyor. Corvus Energy, toplam 350 MWh’nin üzerinde ve 3,5 milyon işletim saatinden fazla olan 450’den fazla projeden emsalsiz bir deneyime sahip. Ayrıca Corvus Energy, denizcilik yakıt hücresi çözümlerinin lider geliştiricisi konumunda.

Her operasyon için özel üretim

Sanmar, Tuzla ve Altınova’daki son teknolojiye sahip iki tersanesinde, özel operasyonel ihtiyaçlara yönelik üretim yapıyor. Sanmar’ın inşa ettiği 250’den fazla römorkör arasında LNG yakıtlı, hibrit ve otonom gemiler de bulunuyor.


Bunları da beğenebilirsin