Denizcinin anasayfası

Sattığı geminin parasını 9 yıl sonra aldı

Kocaeli’nin Körfez Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan gemi acentesi sahibi ve emekli gemi kaptanı Mahmut Okan, 9 yıl önce bin tonluk kimyasal taşınan gemisini satışa çıkardı. Okan, o dönem gemiyi 1 milyon 357 bin liraya sattı. Okan senetle sattığı geminin parasını alamayınca Kocaeli Barosu’na kayıtlı avukat H.Y. ile anlaştı. Avukat, icra yolu ile senetle satılan geminin parasını aldı. Avukat, Okan’a 892 bin lira ödeme yaptı. Okan paranın geri kalan kısmını alabilmek için avukatı hakkında şikayetçi olarak, hukuk mücadelesi başlattı. Okan başlattığı hukuk mücadelesi sonucu paranın geri kalan kısmını faiziyle birlikte aldı.

“Yargıya taşıdım”

9 yıl süren hukuk mücadelesini kazandığını söyleyen Mahmut Okan, “Yaklaşık 9 yıl önce kendime ait olan gemiyi sattım ve gemiden alacağım vardı. Avukatım bu davayı kazandı fakat kazandıktan sonra bana 892 bin liraya yakın bir para verdi. Toplam alacağımız ise 1 milyon 357 bin liraydı. Bana 1 milyon 357 bin lira vermesi gerekirken, 892 bin lira para ödedi. Avukat ‘Şirketimin bazı evrakları, dosyaları vardı’ dedi ve geri kalan paranın kendisine ait olduğunu söyleyerek üzerine zimmetledi. Benim hesabıma göre avukatlık ücreti o kadar değildi. Aşağı yukarı 500 bin liraya yakın bir para aldı” dedi. 

“Alacağım faizliyle birlikte bana geri verildi”

Alacağının faiziyle birlikte hesaplandıktan sonra kendisine verildiğini belirten Okan, şöyle konuştu:  “Neticesinde olayı yargıya taşıdık ve diğer avukatımızla beraber hukuk mücadelemizi verdik. 9 sene sonra da bu hukuk mücadelesini haklı olarak kazandık. Bütün alacağım ne varsa hesap edildi ve faiziyle beraber bana verildi. Adaletimiz 9 sene sonra bize geri döndü. Neticede dürüst insanlar, doğru insanlar her zaman için kazanır. Sen yanlış olursan her zaman için kaybedersin. Bu tür insanların o yüce makamı ve adalet mekanizmasını lekelemeye hakkı yok. Bu tür insanları baronun cezalandırması lazım.”


Bunları da beğenebilirsin