Denizcinin anasayfası

Şiddetli yağış ve fırtına tur teknesini batırdı

Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava kuzeyden güneye etkisin gösteriyor. Side’de bir tur teknesi batarken, Karasu’da rüzgar tekneyi yan yatırdı.

Şiddetli yağış ve fırtınada Side Limanı Balıkçı Barınağı’nda bağlı bir tur teknesi battı.
Antalya’nın Manavgat ilçesinde şiddetli yağış ile birlikte etkili olan fırtına, Side Limanı Balıkçı Barınağında bağlı halde bulunan tur teknesini batırdı. Bazı balıkçıların, kayıklarının şiddetli fırtınada batmaması ve zarar görmemesi için yağmur ve fırtınaya aldırış etmeksizin kayıklarını beklediği görüldü.
Manavgat ve çevresinde etkili olan şiddetli yağmur ve denizdeki fırtına Side Limanı’nda balıkçı barınağında bağlı halde bulunan gezi teknesinin batmasına neden oldu. Mustafa Eşref Seyhan’a ait olduğu bildirilen tekne, havanın aydınlanması ve fırtınanın şiddetini azaltmasının ardından denizden karaya çıkarıldı.

Tekne, rüzgar nedeniyle yan yattı
Öte yandan Sakarya’nın Karasu ilçesinde, balık restoranı olarak kullanılan tekne, rüzgar nedeniyle yan yattı. Su almaya başlayan tekne, hasar gördü.

Karasu ilçesinde sağanak ve rüzgar etkili oldu. Sakarya Nehri ile Karadeniz’in birleştiği noktada bağlı olan ve balık restoranı olarak kullanılan tekne, rüzgar nedeniyle yan yattı. Su alan teknede hasar meydana geldi. Sahil Güvenlik ve Karasu Liman Daire Başkanlığı görevlileri, bölgeye gelerek incelemede bulundu. Tekne sahipleri de suyu tahliye etmek için çalışma başlattı


Bunları da beğenebilirsin