Denizcinin anasayfası

Sigortacılar Rusya’yı yüksek riskli bölge ilan etti

İngiliz sigortacılar Rusya'yı ticari gemiler için yüksek riskli bölge ilan etti.

Londra’daki deniz sigortası sektörü artık Rusya’daki ve çevresindeki tüm suları yüksek riskli bölgeler olarak kabul ediyor ve bu da savaşan ulusla ticaret yapmayı daha pahalı ve zor hale getiriyor ve Rusya ekonomisi üzerindeki baskıyı artırıyor.

Londra’daki etkili deniz sigortası piyasası, Ukrayna’daki savaşın bir sonucu olarak tüm Rus sularını yüksek riskli bölgeler listesine ekledi. Haber ajansı Reuters’in bildirdiğine göre, bu, denizcilik sektörünün hala Rusya ile ticaret yapan kısmı için daha yüksek sigorta primlerine yol açacak .

Pazartesi günü ticaret gemileri için yüksek riskli olarak değerlendirilen ve savaşa, korsanlığa, terörizme ve ilgili tehlikelere meyilli olarak değerlendirilen bölgenin genişletilmesi, gemilerin limanlara girerken sigortacılara bildirimde bulunmaları ve yedi bin dolar için ek prim ödemeleri gerektiği anlamına gelecek.

Lloyd’s Market Association’dan (LMA) sendika üyeleri ve Londra sigorta şirketi pazarından temsilcilerden oluşan Ortak Savaş Komitesi’nin rehberliği yakından izleniyor

JWC geçen ay Karadeniz ve Azak Denizi çevresindeki Ukrayna ve Rus sularının yanı sıra Romanya ve Gürcistan’a yakın suları da yüksek riskli bölgelerine ekledi.

Bu arada isminin açıklanmaması koşuluyla konuşan bir deniz sigortası kaynağı, Pazartesi günkü tavsiyenin beklenmedik olduğunu ve “Rusya ile ticaretin karmaşıklığını artıracağını” söyledi.


Bunları da beğenebilirsin