Denizcinin anasayfası

SPBES CEO’su Perry : ‘Bataryalarımıza güveniyoruz’

Bulutlu Marine ile işbirliği anlaşması imzalayan SPBES'in CEO'su Brent Perry, bataryalarının yüksek kullanım ömrü sunduğunu söyledi.

Enerji depolama sistemleri alanında uluslararası denizcilik ve gemi inşa sektörünün önde gelen firmalarından olan SPBES ile Bulutlu Marine, Türk denizcilik sektöründeki faaliyetleri kapsayan bir temsilcilik anlaşması imzaladıklarını duyurdu.

Bizim için ideal partner

Her iki tarafın yetkililerinin katılımıyla Holiday İnn Otel Tuzla’da düzenlenen toplantıda konuşan SPBES CEO’su Brent Perry, “Türkiye’de denizcilik sektörünün saygın bir üyesi olan Bulutlu Marine, gemi güç sistemleri, teknik servis hizmetleri ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarıyla SPBES’in gelişim ve ilerleme vizyonu için ideal bir partnerdir” dedi.

Yüksek kullanım ömrü

Tüm SPBES sistemlerinin güvenli endüstri, performans ve geri dönüşüm sistemleri göz önünde bulundurularak yapıldığını belirten Perry, CellCool, ThermalStop ve CellSwapprovide ürünlerinin ideal kulanım sunduğunu söyledi.

SBBES’in amiral ürünü olan Titanate 35’in uzun ömürlü ve şarj edilme sıklığının yüksek olduğunu belirten Perry, Power 65’in ise yine uzun ömürü fakat daha hızlı şarj edilen ürün olduğun dile getirdi. Perry, bataryaların 10 bin şarjdan sonra yüzde 80 kullanım ömrüne sahil olduğunu dile getirdi.

En güvenli enerji sistemi

SPBES’in denizcilik sektörü için en güvenli enerji sistemlerini sunduğunu belirten Bulutlu Marine Genel Müdürü Cem Bulutlu ise imzalanan temsilcilik anlaşmasıyla ilgili olarak, “SPBES, denizcilik endüstrisi için en kaliteli ve en güvenli enerji depolama teknolojisini sunmaktadır. SPBES, sunduğu CellCool ve SPBES ömür boyu performans anlaşması gibi artıları ile müşterilerin güvenlik ve performans taleplerine en iyi şekilde yanıt vermektedir. SPBES ürünlerinin portföyümüzde yer almasından onur duyuyoruz.” diye konuştu.

Projeye özel üretiliyor

SPBES tarafından üretilen bataryalar, enerji şebekelerinde ve ağır endüstriyel uygulamalarda dizel motorların yerini almaya başlayan elektrikli motorları beslemek amacıyla kullanılırken, hibrit ve tam elektrikli feribot uygulamalarında, OSV projelerinde, hibrit mega yatlarda, endüstriyel makinalarda ve enerji şebekelerinde de tercih ediliyor.

SPBES batarya sistemleri, denizcilik ve endüstride güvenlik, güvenilirlik ve maliyetin en kritik olduğu uygulamalar için özel olarak tasarlanıyor.


Bunları da beğenebilirsin