Denizcinin anasayfası

Suudi Arabistan UACC’dan 9 tanker kiraladı

Suudi Arabistan'ın Ulusal Denizcilik Şirketi, Dubaili United Arab Chemical Carriers (UACC)'dan 9 tanker kiraladı. 

Suudi Arabistan’ın Ulusal Denizcilik Şirketi  Bahri Chemicals aracılığıyla, dokuz orta menzilli kimyasal tanker için Dubai sahibi United Arab Chemical Carriers (UACC) ile uzun vadeli bir kiralama anlaşması imzaladı.

Tankerler, Nisan 2021’den itibaren Bahri Chemicals filosuna katılacak ve şirketin MR kimyasal tankerlerden oluşan faal filosunu 31’e çıkaracak.

Bahri CEO’su Abdullah Aldubaikhi, “UACC’nin dokuz IMO2 MR kimyasal tankerinin uzun vadeli bir kiralama anlaşması kapsamında filomuza başarıyla eklendiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu işlem, Bahri Chemicals’ın iş ve operasyonlarının dayanıklılığının bir kanıtıdır ve uzun vadeli strateji uygulamamızın normal ilerlemesini temsil etmektedir. Gemilerin eklenmesi, filo genişletme planlarımızı gerçekleştirme yolunda ilerlediğimizi ve devam eden yeni inşa programımıza yakından bağlı olduğumuzu daha da vurguluyor.

“UACC gemileri, geçmişte onları yönettiğimiz için bizim tarafımızdan biliniyor ve kimyasal filomuzla aynı özelliklere ve yüksek standartlara sahip kardeş gemiler olarak, dünya çapındaki geniş bir müşteri yelpazesine birinci sınıf hizmetler sunmak için yeteneklerimizi güçlendirecekler. Önemli ölçüde daha büyük bir filoyla, Bahri’nin hissedarlarına üstün değer sunarak pazardaki yeni ve ortaya çıkan fırsatları yakalamak için daha donanımlıyız. “


Bunları da beğenebilirsin