Denizcinin anasayfası

Türk denizciliği canlı yayında

Ulaşım ve turizm ayağıyla ülke ekonomisinde ve kalkınmasında önemli rol oynayan “Türk Denizcilik Sektörü”, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan başta olmak üzere, sektörün önemli temsilcilerinin katılımıyla masaya yatırılacak.

21 Şubat 2019 saat 13.30’da, Tuzla Marina’da gerçekleştirilecek “Türk Denizciliğine BAKIŞ” toplantısı Habertürk TV’den de canlı yayınlanacak.

Türk P&I’ın katkılarıyla gerçekleştirilecek etkinlikte, emniyetli taşımacılığın gelişimi, deniz turizminin artması, deniz turizmi teşvikleri, fuarlar ve sektöre etkileri, amatör denizciliğin geliştirilmesi, istihdam ve deniz turizmine dair yatırımlar ile ilgili konulara dikkati çekmek, merak edilenlere yanıt bulmak, farkındalığı arttırmak, eksikliklerin tespit edilip giderilmesini sağlamak amaçlanıyor.

Canlı yayın ve panelde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve Türk P&I Genel Müdürü Ufuk Teker de konuşmacı olarak yer alacak.

Temiz denizlerde emniyetli denizcilik

İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin deniz turizmi ve taşımacılığı açısından öne çıkan bölgelerinde emniyet ne durumda? Can ve mal güvenliği, çevre koruma ile ilgili neler yapılıyor? Deniz ulaşımı ve turizminde, güvenli şekilde yelken açabilmek için, kimler sorumlu ve bu sorumluluk yerine getiriliyor mu? Bu ve bunun gibi denizciliğin ana sorunları bu panelde, en yetkili kişilerin ağzından cevaplarını bulacak.

Denizci ülke denizci millet

Türkiye, üç tarafı denizlerle çevrili, sahil uzunluğu 8 Bin 333 km olan ve 4 mevsimin yaşandığı bir coğrafya. Küresel bir sektör olan denizcilikte, Türkiye’nin yeri ve önemi nedir? Türk insanı, amatör denizciliğe, gereken ilgiyi gösteriyor mu? Deniz ulaşımı, istihdam ve deniz yatırımları istenen düzeyde mi? Deniz araçları, yat, tekne üretim ve satışları, uluslararası rekabetteki durum istenen düzeyde mi? Önümüzdeki dönem, sektörü neler bekliyor? 2019 yılının ilk büyük denizcilik buluşmasında, sektörün, tüm aktörleriyle birlikte 2019 vizyonu oluşturulacaktır.

Programa katılacak isimler ise şunlar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy,  Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Türk P&I Genel Müdürü Ufuk Teker, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Sahil Güvenlik KomutanıTuğamiral Ahmet Kendir, Deniz ve iç sular Düzenleme Genel Müdürü Okay Kılıç, Deniz Ticareti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar,  Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salim Özpak ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Hızırreis Deniz.


Bunları da beğenebilirsin