Denizcinin anasayfası

Türk Loydu Uzaktan Sörvey Merkezi açıldı

Türk Loydu Uzaktan Sörvey Merkezi'nde, gemi veya tesisle sörveyler arasında gerçek zamanlı bağlantı sağlanıyor.

Türk Loydu’nda yapılan açıklamada Türk Loydu Uzaktan Sörvey Merkezi’nin hizmet vermeye başladığı duyuruldu.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı :

“COVID-19 küresel salgını, sörvey, denetim ve testlerin yapılamaması da dahil olmak üzere denizcilik sektörünü birçok yönden zorladı. Bu durum, sörveylerin uzaktan yapılabilmesine olan ihtiyacı hızla artırdı ve bazı sörveyör ziyaretleri, sörveyörler gemiye veya tesise fiziksel olarak gitmeden yapılabilir hale geldi.

Türk Loydu, belirlenen bazı sörveyleri uzaktan etkin olarak yapabilmek için zaman, para ve kaynak yükü olmadan eşdeğer bir güvenilirlik sağlayan yeni dijital hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler ile uzaktan sörvey imkanlarını geliştiren Türk Loydu, uzaktan sörvey platformu Marinspector ve dünyanın ilk eller serbest giyilebilir bilgisayar sağlayıcısı RealWear ile çözüm ortaklığı yapıyor. Bu teknolojik ve dijital imkanlara ilave olarak, uzaktan sörvey yapma kapasitesini desteklemek üzere Türk Loydu’nun İstanbul Tuzla’da bulunan merkez ofisi bünyesinde Uzaktan Sörvey Merkezi hizmete alındı.

Türk Loydu Uzaktan Sörvey Merkezi sayesinde; uzak bir konumda bulunan gemi veya tesisle Türk Loydu sörveyörleri arasında gerçek zamanlı video görüntüleri paylaşılmakta ve tam bir güven içerisinde birbirlerine bağlanmaları sağlanmaktadır.

Türk Loydu ile uzaktan sörvey gerçekleştirmenin temel avantajları:
Seyahat kısıtlamalarından etkilenmeden sörvey yapma imkanı sağlanması,
Farklı uzmanların ve gözlemcilerin aynı anda sörveye katılabilme imkanının sağlanması,
Sosyal mesafe kurallarına uyarak çalışanların sağlığının korunması,
Seyahat süresinin ve ilgili maliyetlerin azaltılması,
Daha fazla zamanlama esnekliği,
Fotoğraflar, videolar ve belgeler için tek bir toplama noktası,

Türk Loydu olarak dijital altyapımızı güçlendirmek ve süreçlerimizi iyileştirmek için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Klaslama süreçlerimizi hızlandırmak için iş sürecini kolaylaştıracak ve modernleştirecek yazılımlara gerekli yatırımları yaparak, çalışma araçlarımızı iyileştirmeye devam edeceğiz”


Bunları da beğenebilirsin