Denizcinin anasayfası

Türk Loydu yeni kuralları belirledi

Türk Loydu Teknik Komite Toplantısı sonucunda geliştirilen yeni kurallar ve yayınlanan kılavuzların tanıtımı gerçekleştirildi

Türk Loydu’nun kural geliştirme faaliyetleri kapsamında, genel olarak yeni yayınlanacak kurallar ve güncellemeler ile ilgili konuların görüşüldüğü Türk Loydu Teknik Komite Toplantısı, 21 Aralık 2022 tarihinde Holiday Inn Tuzla Bay otelinde sektörden katılımcılarla birlikte gerçekleştirildi.
Türk Bayrağı İdaresi’nin, denizcilik sektörünün ve Türk Loydu’nun uzmanlarının kurallar üzerine görüş alışverişinde bulunduğu toplantının Komite Başkanı Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz oldu. Görüş ve önerilerin değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda uluslararası kurallardaki değişimler ile Türk Loydu tarafından geliştirilen yeni kurallar ve yayınlanan kılavuzların tanıtımı gerçekleştirildi.

Yayınlanan Kural ve Kılavuzlar;

• Ro-Ro Gemilerinin Yapısal Tasarım Değerlendirilmesi İle İlgili Kılavuz

• Gemiler ve Açık Deniz Üniteleri için Siber Güvenlik Kılavuzu

• Lityum Bataryaların Sertifikalandırılması, Montajı ve Testleri İle İlgili Kurallar

• Cilt C, Kısım 14 – Balıkçı Gemileri

Toplantı sonrasında Türk Loydu resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada: ‘’ Türk Loydu olarak; toplantıya katılım gösteren paydaşlarımızın sunduğu katkılardan dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz.‘’ ifadelerine yer verildi.


Bunları da beğenebilirsin