Denizcinin anasayfası

Türk Loydu’nda Oral Hoca dönemi

Türk Loydu Vakfı’nın 68. Olağan Genel Kurulu, 27 Nisan 2023 Perşembe günü, Türk Loydu merkez binası Prof. Dr. Teoman ÖZALP Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılış konuşması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Türk Loydu Vakfı 68. Genel Kurulu’na; TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Uzun, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Başaran Bayrak, Türk Armatörler Birliği Başkanı Cihan Ergenç, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Başkanı Yaşar Canca, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Başkan Yardımcısı Orhan Torlak, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Başkanı Zafer Akbulut, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Genel Sekreteri Özgür Doğan Güneş, Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, Türkiye Denizcilik Federasyonu Başkanı Arif Bostan ile kamu ve özel sektör kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan delegasyon ve misafirler katıldı.

Faaliyet raporunun takdimi ile devam eden genel kurul sırasında bilanço ve denetim raporlarının okuması, görüşülmesi, yönetim ve denetim kurullarının ibrası gerçekleştirildi. Konuşmaların ardından yapılan seçim sonucunda Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu üyeleri belirlenmiştir.

Sonuçlara göre Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu şu isimlerden oluştu.

Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu

Prof. Dr. Oral Erdoğan, İsmail Cengiz Ünlü, Atilla Çiftçigüzeli, Yılmaz Onur, Gürsel Yıldız, Canan Ceyda Çaptuğ, Ufuk Teker, Mustafa Özgür Üstüner, Osman Kahraman.

Türk Loydu Vakfı Denetim Kurulu

Şevki Bakırcı, Mustafa Zorlu, Ahmet Yaşar Canca

Türk Loydu ; başta delegasyonumuzu oluşturan kurum ve kuruluşlara, deniz ve kara endüstrisinin değerli temsilcilerine, medya kuruluşlarına genel kurul toplantımıza göstermiş oldukları ilgi için teşekkür eder, saygılarını sunar.

Türk Loydu Hakkında

Türk Loydu; 1962 yılında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası tarafından kurulmuş, Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri , Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), İMEAK Deniz Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Armatörler Birliği, Gemi İnşa Sanayicileri Birliği, Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği gibi birçok değerli paydaşa sahip klaslama, muayene ve belgelendirme hizmetlerini sağlayan bir “Klaslama ve Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu” dur.

Türkiye’nin önemli sektörel kuruluşlarının bir araya gelerek, ülkemizin öz kaynaklarıyla oluşturduğu Türk Loydu; o günden bu yana sürekli hizmet alanlarını genişleterek, deniz ve kara endüstrisindeki gelişmelere öncülük etmiş ve sektörü sürekli bilgilendirerek gelişimini sürdürmüştür. Bugün gelinen noktada hizmetlerini uluslararası tanınırlığı olan akreditasyonlar ve yetkiler çerçevesinde sürdürmekte, çeşitli alanlarda yetkin teknik kadrosu ile geniş bir yelpazede gemi klaslama, yönetim sistemleri, ürün ve personel belgelendirme, muayene, onaylanmış kuruluş, üçüncü taraf kontrolörlük ve gözetim hizmetleri vermektedir.


Bunları da beğenebilirsin