Denizcinin anasayfası

TÜRK P&I’ın küresel notu yükselişte

Fitch Ratings’in raporuna göre TÜRK P&I Sigorta'nın finansal değerlendirme notu arttı.

TÜRK P&I’dan yapılan açıklamada Fitch Ratings’in 2024 yılı Mart ayında tamamladığı değerlendirme sonucunda Türk P&I’ın; “Sigortacının Ulusal Finansal Gücü” skalasındaki notunun “A+”, “Sigortacının Uluslararası Finansal Gücü” skalasındaki notunun ise “B+” olarak ilan edildiği bildirildi.

Not görünümünün de “durağan”dan “pozitif”e çevrildiği belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı :

“Fitch Ratings tarafından 19 Mart 2024 tarihinde yayınlanan açıklama ile, “Sigortacının Ulusal Finansal Gücü” skalasındaki notun “A+” olarak açıklanması aynı zamanda Türk P&I’ın ulusal ve uluslararası deniz sigortacılığındaki konumunun, güçlü ve stratejik sermayedar yapısının, uluslararası seviyedeki reasürans korumasının ve artan pazar payı ile sektördeki etkisinin teyididir.

Aynı açıklamada belirtildiği üzere, Türk P&I’ın “Sigortacının Uluslararası Finansal Gücü” skalasındaki notu ise Türkiye’nin ülke notu ile sınırlandırılmaktadır.

Türk P&I’ın “Sigortacının Uluslararası Finansal Gücü” skalasındaki notu “B” den “B+” seviyesine yükselmiştir. Açıklanan not artışı ve görünümün pozitif olarak teyit edilmesi, kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini güçlü şekilde geliştiren ve büyümesini sürdüren Türk P&I’ın, hem ülke çapında hem uluslararası denizcilik sigorta pazarında sağlam adımlarla ilerlediğinin ispatıdır”


Bunları da beğenebilirsin