Denizcinin anasayfası

Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması başladı

Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği'nin geleneksel "12. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması"nın konusu belli oldu.

Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği (GYHİB) tarafından düzenlenen ”12. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması”nın konusu katamaran gezi teknesi tasarımı olacak ve yarışmada dereceye giren öğrencilere toplam 260 bin Türk Lirası ödül verilecek.

Yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki üniversitelerin gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği, gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, gemi ve yat tasarımı, endüstriyel tasarım, mimarlık ve makine mühendisliği bölümlerinde eğitim gören lisans ve lisansüstü öğrenci grupları katılım sağlayabilecek.

Grupların en az bir, en fazla dört kişiden oluşması gerekirken, ”12. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması”na katılacak gruplarda en az bir gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği ya da gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği öğrencisi olma kuralı bulunuyor.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, 1 Ağustos 2023 tarihine kadar www.gemiyattasarim.org adresi üzerinden başvurularını yapabilirler.

 


Bunları da beğenebilirsin