Denizcinin anasayfası

Umman Denizi’nde römorkörler alabora oldu

Umman Denizi'ndeki kötü hava koşulları, dün Karnataka sahili boyunca iki ayrı römorkör kazasına yol açtı.

Umman Denizi’nde etkili olan tropikal kasırga iki römorkörün batmasına yol açtı. Mangalore açıklarında Offshore bölgesindeki SMB operasyonlarında görevlendirilen Underwater Services Company Ltd’ye ait olan Tug Alliance cumaretesi günü alabora oldu. Römorkörde bulunan i 8 mürettebattan 3’ü kıyıya yüzerek kurtulmayı başarırken, iki mürettebat ın cesedi bulundu. Kayıp olan 3 mürettebatı ise arama çalışmaları devam ediyor.

Dakshina Kannada Komiser Yardımcısı (DC), KV Rajendra, Tug Alliance’ın denizdeki kötü hava nedeniyle sıkıntı yaşadığını ve Cumartesi günü kıyı ile iletişimin kaybolduğunu açıkladı.

Rajendra, Tug Alliance’ın enkazının Udupi bölgesindeki Padubidri yakınlarında bulunduğnu belirterek ”Römorkörün sekiz üyesinden üçü kıyıya ulaştı ve Udupi ilçesindeki hastanelere kaldırıldı. Şimdiye kadar denizden iki ceset çıkarıldı. Üç mürettebat üyesi halen kayıp” dedi.

Delmar Safety

2. römorkör kayalıklara sıkıştı

Bu arada, New Mangalore Limanı’nın dış demirinde bulunan Tug Coromandel adında başka bir römorkörde yine dün kasırganın etkisiyle sürüklendi.

Rajendra, römorkörün şu anda Dakshina Kannada bölgesindeki Mulki kıyısından yaklaşık dört deniz mili uzaklıkta kayaların arasında sıkıştığını söyledi. Römorkörde bulunan 9 kişilk mürettebatın hepsinin hayatta olduğu açıklandı.


DM Group
Bunları da beğenebilirsin