Denizcinin anasayfası

VTS operatörleri gün sayıyor

Türk boğazlarında görev yapmaları için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından işe alınan 25 deniz trafik operatörünün eğitimi tamamlanmak üzere.

Türk Boğazları’nda görev yapmaları için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü (KEGM) tarafından işe alınan 25 deniz trafik operatörünün eğitiminde sona yaklaşılıyor.

Operatör adayları, 2 haftalık teorik eğitimin yanısıra İTÜ Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Arslan, Coşkunsu Hukuk Bürosu’ndan Av. Onur Azaklı ve İstanbul Liman Başkanlığı’ndan Kapt. Bülent Çelik’ten de eğitim aldılar.

Eğitimlerinde 3. haftaya simülasyon eğitimleri ve sınavları ile devam edecek olan deniz trafik operatörü adayları daha sonra gemi trafik hizmetleri merkezlerinde 10 Şubat’ta görev başı eğitimlerine başlayacaklar.

KEGM Gemi Trafik Hizmetleri ve Kılavuzluk Daire Başkanı Kapt. Okan Cıncık da zaman zaman eğitimlere katılırken, son olarak tüm eğitmen ve katılımcılara VTS  2020 Özel Ajandası deniz trafik operatörleri adına VTS Operatörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Uğur Karabay tarafında verildi.


Bunları da beğenebilirsin