Denizcinin anasayfası

Yılport’un 2025 hedefi dünyada ilk 10

Yılport'un işlettiği Liscont Terminali’nde 4 adet son teknoloji gemiden kıyıya vinç hizmet vermeye başladı.

YILPORT tarafından işletilen Portekiz’deki Liscont Terminali, yeni yatırımlarla daha da büyüyor. Liscont Terminali’nde 4 adet son teknoloji gemiden kıyıya vinç hizmet vermeye başladı.

Limanda yeni vinçlerin hizmete girmesiyle düzenlenen törene YILPORT Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Robert Yüksel Yıldırım, Eş CEO ve Strateji ve Yatırım Direktörü Boris Wenzel ile Portekiz Altyapı Bakanı Pedro Nuno Santos da katıldı. Etkinlikte, limandaki verimliliği artıran güncel gelişmeler bundan sonra yapılabilecekler masaya yatırıldı.

Liscont Terminali Portekiz imalat sanayilerinin bölgesel merkezi ve Portekiz’in en büyük tüketim bölgesi olan Lizbon’a yakın bir mesafede yer almasının yanı sıra Atlantik rotalarını yapan ve Avrupa’yı Güney Amerika ve ABD’ye bağlayan konteyner gemilerini ağırlayan liman Kuzey-Güney ve Doğu-Batı deniz ticaret yollarının kesişme noktasında yer alıyor.

Yılport Holding şu anda dünyada 12’nci büyük liman işletmecisi konumunda ve 9 ülkede 21 liman ve terminalde hizmet veriyor. Yılport, 2025’te dünyada ilk 10’a girmeyi hedefliyor ve bu strateji doğrultusunda yatırımlara devam ediyor.

Öte yandan Yılport New York’taki GCT USA” (Global Container Terminal) lima ihalesi için de teklif verdi.


Bunları da beğenebilirsin