Denizcinin anasayfası

Yunanistan kaşınmaya devam ediyor

Yunanistan Genel Kurmay Başkanı Konstantinos Floros Sakız Adasındaki birlikleri ziyaretinde “Adalardaki vatandaşlarımız rahat olabilir çünkü sizler buradasınız” dedi.

Yunanistan Genel Kurmay Başkanı Konstantinos Floros Doğu Ege Adaları’ndaki askeri birlikleri ziyaret etti. Dün akşam saatlerinde Aydın’ın Kuşadası ilçesine sadece 2 mil uzaklıktaki Sakız Adası’nı ziyaret eden Floros buradaki kara ve deniz askeri birliklerinde denetlemelerde bulundu.

Sakız’da askeri birlikleri denetledi

Haberi okuyucularına adada yayın yapan www.chiosnews.gr sitesi duyurdu. Floros, adada bulunan 96. Ulusal Muhafız Yüksek Komutanlığı (ADTE) Komutanlığı’na bağlı askeri birlikleri ve karakolları ziyaret etti. GEETHA Başkanına Floros’a, İçişleri ve Adalar Yüksek Askeri Komutanlığı (ASDEN) Komutanı Korgeneral Dimitrios Hupis eşlik ettiği belirtildi. General Konstantinos Floros’un bu sabah saat 11.00’de Sakız Adası Belediye Başkanı Stamatis Karmancis ve ardından Vali Yardımcısı Pantelis Vrulis ile de bir görüşme gerçekleştirdiği açıklandı.

Sosyal medyadan duyurdu

Floros bu ziyarete ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Göreve bağlılığınız ve kararlılığınız Vatanın bütünlüğünü, saygınlığını ve onurunu garanti ediyor! Toplum rahat olabilir çünkü sizler buradasınız!” ifadelerini kullandı. Floros’un Sakız Adası’ndaki Panagia ve Psarron Mevkii’ndeki Askeri Gözetleme Kuleleri’nin bulunduğu yerde Kuşadası’nı gören bölgede silahlı askerlerle fotoğraf çektirdiği görüldü.


Bunları da beğenebilirsin