Denizcinin anasayfası

Yunus Can ‘Gemileri bağladım, personel azaltacağım’

Ulaştırma Bakanlığı'na seslenen Turyol  Başkanı Yunus Can, "Ben gemileri bağladım, böyle devam ederse hepsini durdurmak zorunda kalacağım’’ dedi.

TURYOL Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Can, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda, bakanlık temsilcilerine isyan etti. Can, artan maliyetlere isyan ederek, Ulaştırma Bakanlığı’na seslendi. Can, “Ben gemileri bağladım, böyle devam ederse hepsini durdurmak zorunda kalacağım, personel azaltacağım. Sebebi kim?” ifadelerini kullandı
TURYOL Başkanı Yunus Can şunları söyledi:

“Söylediğimiz rakamlardan geldiğimiz nokta absürt bir teklif. Bu olacak şey değil. Ben işletemiyorum. Ben gemileri bağladım, böyle devam ederse hepsini durdurmak zorunda kalacağım, personel azaltacağım. Sebebi kim? Bu böyle devam ettiği sürece diğer hatlardan da çıkmak zorunda kalacağım. Neden? Çünkü yürütemiyorum. Para kazandığım yerde gemimim bağlar mıyım? Ben gemi bağlamakla da kalmayacağım, yarın personel azaltacağım. Bu kadar gerçeklerle karşı karşıyayken bu kadar popülizm adına bu toplum bu yükü çeksin. Bende istemiyorum çeksin. Ben istiyor muyum ki böyle pahalı bir hayatın içerisinde var olmak. Kim ister?”

Bakanlık temsilcilerinin verdiği tüm rakamların yanlış olduğunu savunan Can, “Yılbaşından bu yana denizde akaryakıta gelen zam yüzde 260’tır” ifadelerini kullandı.

Delmar Safety

TURYOL geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, İstanbul kalkışlı Çınarcık ve Esenköy seferlerini ve Kadıköy(Metro İskele)-Karaköy/Eminönü seferlerini durdurduğunu açıklamıştı.


Bunları da beğenebilirsin