Denizcinin anasayfası

Zeetug’lar Kanada yolcusu

Navtek ile Oppsense Inc., Navtek’in tamamen elektrikli römorkörlerini Kanada'ya götürmek için anlaşma imzaladı.

Uluslararası şirketlerin ağlarını Kanada’da genişletmeleri için hizmet sunan Toronto merkezli Oppsense Inc. şirketi, Kanada Pazarı için Navtek ile yeni bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Oppsense Inc. ve Navtek arasındaki bu yeni anlaşma, Navtek’in dünyanın ilk tamamen elektrikli römorkörü Zeetug ve sıfır emisyonlu elektrikli liman projesi Zeeport ile Kanada denizcilik endüstrisini dekarbonizasyon sürecinde ivmelendirecek.

Bu anlaşmanın, Kanada pazarına sunacakları yeni bir iş birliği dönemini işaret ettiğini kaydeden Navtek Deniz Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Zahit Oğurlu, “Bu önemli anlaşmanın, Navtek’in yenilenebilir enerji çözümlerinden sıfır emisyonlu gemilere kadar, Denizde Dekarbonizasyon konseptine bütünsel yaklaşımını desteklediğine inanıyoruz.”

Oppsense Inc. Şirket Ortağı Bülent Önen ise şunları söyledi: “Navtek, denizcilik sektöründe çok çeşitli benzersiz deneyimlere ve enerji, tamamen elektrikli deniz araçları, alternatif yakıtlar, açık deniz rüzgar enerjisi ve sıfır emisyonlu liman geliştirme dahil olmak üzere yenilikçi denizcilik teknolojilerine sahip. Biz de bunları Kanada Pazarına sunmaktan heyecan duyuyoruz.”


Bunları da beğenebilirsin