Denizcinin anasayfası

Rahmi Koç’tan İlkfer Müzesi’ne övgü

HASKÖY, Ankara ve Cunda Adası’nda açtığı müzelerdeki eşsiz koleksiyonlarıyla Türk sanayi devriminin adeta tarihini tutan Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç, Türk denizcilik tarihinin çok önemli hatıralarını barındıran İlkfer Denizcilik Müzesi’ni ziyaret etti.

 

 

Nazenin IV adlı yelkenlisiyle 2 yıl süren dünya turuna çıkacak kadar denizci, Hasköy’deki müzesinde sanayi, otomobil ve denizcilik alanında eşsiz parçaları bir araya getirerek gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak kadar müzeci olan Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç, İlkfer Denizcilik Müzesi’ni ziyaret etti. İlkfer Grup’un kurucularından Müh. İlker Meşe, İlkfer Denizcilik Müzesi’nde bulunan, her birinin ayrı bir hikayesi olan koleksiyonu Rahmi Koç’a anlattı. Rahmi Koç adeta Türk denizcilik tarihinin hafızasını tutan her bir parçayla tek tek ilgilendi.

 

Övgü dolu mesaj

 

Rahmi Koç ziyaretinin ardından İlkfer Denizcilik Müzesi’nin hatıra defterine şu satırları yazdı:

“Olağanüstü bir koleksiyon. Her parçanın bir hikayesi var, fotoğrafı var, tarihi var. Bu eseri meydana getirmek için gönül vermek lazım, sevmek lazım, bakmak lazım. Dolayısı ile burası revaçta bir mekan, başka bir ruha sahip. Teşekkürler. Bir daha geleceğim. Sevgi ve saygılar”

 

 

 

 


Bunları da beğenebilirsin