Denizcinin anasayfası

Marineline Gebze Merkezi’ne uygunluk sertifikası

ABD Ohio merkezli Advanced Polymer Coatings firmasının Türkiye’deki partneri, Marineline Türkiye uzun denetimler sonucunda Gebze’de bulunan uygulama merkezine TSE’den “Tamirat/Tadilatçı Uygunluk Sertifikası” almayı başardı.

Bu sertifika ile TSE’nin yetki verdiği Marineline Türkiye firması özellikle asit taşımacılığında korozyonu önlemek amacı ile kara tankerlerinin ve ıso-container’lerin iç yüzeylerini asit korozyonuna karşı dayanıklı “Chemline” ürünleri ile kaplamasını gerçekleştirecek.

Hali hazırda Advanced Polymer Coating firmasının bu tür kaplamaları gerçekleştirmek için var olan – ABD hariç – Almanya, Hindistan ve Çin’den sonra Türkiye’de dördüncü uygulama merkezini dünyada açmış oldu.

Yılda binden fazla kara tankeri ve ıso-container iç yüzeyi kaplaması yapan Advanced Polymer Coating, Türkiye ve komşu ülkeler için Gebze’deki uygulama alanını merkez olarak konumlandırmak istiyor.

“Chemline” kaplaması özellikle Sulfurik Asit-Fosforik Asit-Sodyum Hypochlorite-Hidrocloric Acid gibi agresif kimyasallara karşı kimyasal direnç sağlıyor ve karbon çelik saçın üzerine de uygulanabilme özelliği yüzünden yatırım maliyetini de azaltıyor.

Deniz taşımacılığında kimyasal tanker kaplamalarında sektör lider durumunda bulunan Marineline Türkiye, halen Şahin Tanker, Okt Trailer, Nursan ve Rhino Tanker gibi kara tankeri üretici firmaların yanısıra Alişan gibi kimyasal sıvı madde taşımacılığı yapan firmalar ve Akkim gibi kimyasal madde üreticileri ile çalışıyor.

Marineline Türkiye şu ana kadar 700’den fazla projeyi tamamlamış durumda.

Türk Standardları Enstitüsü’nden alınan”Tamirat/Tadilatçı Uygunluk Sertifikası”nın çok önemli olduğunun altını çizen Marineline Türkiye Genel Müdürü Koray Karagöz, “Kimyasal sıvı madde taşımacılığı, özellikle de asit taşımacılığı gerçekten büyük bir sorundu. Normalde polyester tanklar ile taşınan bu agresif kimyasal maddeler güven vermiyordu ve uluslararası regülasyonlara da uygun değildi. Biz burada Marineline Türkiye firması olarak sektöre güzel, güvenilir, uzun ömürlü ve sağlıklı bir çözüm bulduk” dedi.


Bunları da beğenebilirsin