Denizcinin anasayfası

NAVTEK’in ZEETUG’u Yeşil Elma Ödülünü aldı

Sürdürülebilir bir gelecek için yeşil denizcilik çözümleri geliştiren ve tasarlayan NAVTEK’in ZEETUG römorkörü Uluslararası Yeşil Elma Ödülüne layık görüldü.

NAVTEK’in, İstanbul’un önde gelen Kılavuzluk ve Römorkaj şirketi Gisas Gemi İnşa Sanayi için tasarlayıp inşa ettiği dünyanın ilk şarj edilebilir ve tam elektrikli römorkörü olan ZEETUG (sıfır emisyonlu elektrikli römorkör) Gisaş Power,  The Green Organisation Awards 2020’de Çevresel En İyi Uygulama Uluslararası Yeşil Elma Ödülleri’ne layık görüldü.

Londra’da gerçekleştirilen ve pandemi nedeniyle geçen yıl yapılamayan törende Gisaş Power, The Green Organisation Awards 2020’de Çevresel En İyi Uygulama Uluslararası Yeşil Elma Ödülünün sahibi oldu.

Pandemi nedeniyle geçen yıl yapılamayan tören, 2020 ve 2021 kazananları için bu yıl Londra’da gerçekleşti.

Sıfır emisyonlu römorkörlerinin bir yıllık operasyonel dönüm noktasının ötesine geçen, akülü römorkörlerin önde gelen tasarımcısı NAVTEK Naval Technologies Gisaş Power’u 2020’nin başında geliştirdi, tasarladı, inşa etti ve teslim etti.

Öte yandan International Tug & Salvage Magazine’in düzenlediği ve Türkiye’de tasarlanan veya inşa edilen römorkörlerin öne çıktığı “en iyi römorkör oylamasında” ipi Gisaş Power göğüslemişti.

GİSAŞ için Türk firması Navtek tarafından tasarlanan, TK Tuzla Tersanesi’nde inşa edilen ve Türk Loydu tarafından klaslanan dünyanın ilk elektrikli ve sıfır emisyonlu römorkörü GİSAŞ POWER, en iyi römorkör seçilmişti.

Dünyanın ilk elektrikli ve sıfır emisyonlu römorkörü GİSAŞ POWER’ı dünyaya Denizcilik Dergisi duyurmuştu.


Bunları da beğenebilirsin