Denizcinin anasayfası

Stratejik Ortaklık! Lockton International, Omni Sigorta’nın yüzde 50’sine ortak oldu

Deniz Haber Ajansı’ndan Recep canpolat’ın haberne göre Omni Sigorta ve Reasürans Brokerlik Hizmetleri A.Ş., stratejik bir ortaklığa imza attı.

Dünyanın en büyük sigorta ve brokerlik şirketlerinden biri olan ABD merkezli Lockton Companies International, Türk denizcilik sigorta sektörünün yüzde 80’ini elinde bulunduran ve Korkut Omur’un Yönetim Kurulu Başkanlığını üslendiği, Omni Sigorta ve Reasürans Brokerlik Hizmetleri A.Ş.’nin yüzde 50 hissesine ortak oldu.

Yapılan anlaşmaya göre, Omni Sigorta ve Reasürans Brokerlik Hizmetleri A.Ş.’nin yüzde 50’sini satın alan ABD merkezli Lockton Companies International, uluslararası operasyonlarda Omni Sigorta ile beraber hareket ederken, şirketin işleyişine ve yönetimine müdahale etmeyecek.

Aynı anlaşmaya göre, Omni Sigorta’nın operasyonlarından yüzde 50 pay alacak olan Lockton Companies International, aynı zamanda şirketin uluslararası haklarının Omni Sigorta ve Reasürans Brokerlik Hizmetleri A.Ş. tarafından kullanılmasına izin verecek.

Omni Sigorta ve Reasürans Brokerlik Hizmetleri A.Ş.’nin, ABD merkezli Lockton Companies International ile yaptığı stratejik bu ortaklıkla birlikte, dünya denizcilik sigorta pazarında güçlü bir rekabete imza atarken, pazar payını yükseltmesi bekleniyor.

STRATEJİK ORTAKLIĞA İMZA ATILDI

Omni Sigorta ve Reasurans Brokerlik Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Gürhan Kulle imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “19 Aralık 2018 tarihi itibarı ile 7,000’e yakın çalışanı ile dünyanın halka açık olmayan en büyük özel brokerlik şirketi Lockton Grubu ile karşılıklı yüzde 50 sermayeli stratejik bir ortaklığa imza atmış bulunmaktadır.” denildi.

Omni Sigorta ve Reasurans Brokerlik Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Gürhan Külle imzasıyla yapılan yazılı açıklama aynen şöyle;

“Değerli Müşterimiz, İş Ortaklarımız ve Tüm Diğer Dostlarımız,

Türkiye ve yakın coğrafyasındaki ülkelerde deniz sigortaları alanında müşteri odaklı hizmet anlayışı ile hem sigortalıların hem de sigorta şirketlerinin güvenini kazanmış ve sektörün öncülerinden olan Omni, sigorta brokerlik hizmetlerini günümüze kadar azim ve şevk ile çok çalışarak devam ettirmiş, profesyonel ekibi, etkin iş gücü ve güçlü müşteri portföyü ile yabancı iş ortaklarının da dikkatini çekmiştir.

Bu surecin sonucu olarak firmamız 19 Aralık 2018 tarihi itibarı ile 7,000’e yakın çalışanı ile dünyanın halka açık olmayan en büyük özel brokerlik şirketi Lockton Grubu ile karşılıklı yüzde 50 sermayeli stratejik bir ortaklığa imza atmış bulunmaktadır.

Omni’nin markası, ekibi ve çalışma prensipleri konusunda herhangi bir değişikliğe mahal vermeyecek olan bu sürecin tek gayesi küreselleşen dünyamıza ayak uydurabilmek, portföyümüzü geliştirmek  ve sigorta piyasaları nezdinde  güçlenerek siz müşterilerimize hizmetlerimize devam etmektir.

Sektörümüze, değerli müşteri ve sigortacılarımıza katma değer getireceğine inandığımız bu birleşimi sizle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Deniz Sigortaları genelinde P&I ve Tekne Makine sigortaları konusunda  yerel ve yabancı müşteri portföyünü tecrübeli ve dinamik kadrosunu bozmadan daha da güçlendirmeyi ve müşterilerinin poliçe seçimi ve hasar yönetimlerinde sınırları zorlamayı prensip edinmiş Omni, bize olan güven ve desteğinizi esirgemeyeceğinize dair inancından dolayı sizlere teşekkür etmeyi bir borç bilir.

Gürhan Kulle

Omni Sigorta ve Reasurans Brokerlik Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü”


Bunları da beğenebilirsin