Denizcinin anasayfası

Yonca Onuk “Deniz Araçları”nda ihracat şampiyonu oldu

SSI 10. Yıl İhracat Şampiyonları belli oldu. Yonca-Onuk “Deniz Araçları” kategorisinde son 10 yılın ihracat şampiyonu oldu.

SSI 10. Yıl İhracat Şampiyonları Ödülleri, Antalya’da düzenlenen Savunma ve Havacılık Sanayiinde Küresel Stratejiler Konferansı sırasında sahiplerini buldu.

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen Savunma ve Havacılık Sanayiinde Küresel Stratejiler Konferansı’21 kapsamında, Birliğin 10’uncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla bu süreçte en fazla ihracata imza atan şirketlere ödül verildi.

SSI 10. yıl ödüllerinde son 10 yılda en fazla ihracat yapan şirketler arasında Yonca Onuk ’Deniz Araçları’’ kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

’Deniz Araçları” kategorisinde son 10 yılda en fazla ihracat yapan şirket olan Yonca Onuk temsilcilerine Antalya’da düzenlenen törende ödülleri takdim edildi.

Yonca Onuk temsilcileri ‘’ Yonca-Onuk Ortaklığı “Deniz Araçları” kategorisinde son 10 yılda en fazla ihracat yapan şirket olarak birinciliğe layık görülmüştür. Tüm çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza teşekkür ederiz.’’ açıklamasını yaptı.

Yonca Onuk Tersanesi tarafından Türk Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için inşa ettiği botlar dünyada sayılı botlar arasında. 2018 yılında Katar Silahlı Kuvvetleri Yonca-Onuk tersanesi ile toplam 8 adet MRTP24/U botu için anlaşma imzalamıştı.

Yonca Onuk’un inşa ettiği ve dünya donanmalarının yoğun ilgi gösterdiği Kaan sınıfı hücumbot ise bir rekora imza atarak tüm yüklü halde saatte 76,8 knot (142,2 km) hıza ulaşmıştı.


Bunları da beğenebilirsin