Denizcinin anasayfası

Eskomarine’den sanata önemli destek : Eskoart

Mavi Blue resim sergisi Eskomarine'in sanat girişimi olan Eskoart'ın ilk sergisi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Gemi acenteliğinden silahlı gemi korumaya kadar denizcilik sektörünün pek çok alt alanında hizmet veren Eskomarine şimdi de deniz ve sanat için kolları sıvadı

Bu amaçla Eskoart’ı kuran Eskomarine bundan sonra düzenli olarak sergiler gerçekleştirecek, yeni sanatçıları sanat dünyasına kazandıracak. Eskoart’ın ilk etkinliği ise Ressam Berrin Kurt’un eserlerinden oluşan “Mavi” adlı sergi olacak.

Denizcilik sektörü ve sanatseverleri bir araya getirecek olan sergi 3 Şubat – 9 Şubat 2023 tarihleri arasında Büyük Kulüp’te gerçekleşecek. Sergide sanatçının yağlıboya ve akrilik boya ile yapılmış 55 eseri sergilenecek.

Ağlar, kotralar, tulumlar…

Mavi, kırmızı, sarı, yeşil, beyaz, siyah, ama en çok da mavi… Yol, yolculuk, sükûnet, huzur, karmaşa, umut, cesaret, alın teri, emek, düş kırıklığı, idealler, hayaller… Gemiler, yelkenler, martılar, balıklar, ağlar, kotralar, tulumlar, tersane işçileri, balıkçılar… İstanbul ve Sinop… ve daha nice memleketler…

Berrin Kurt, deniz temalı bu son sergisinde, deniz kenarı memleket(ler)deki kişisel deneyim ve gözlemlerini, sudan yansıyan izlenimleri, tanıklıkları tuvale taşıyor. Akan, durgunlaşan, hiddetlenen, derinleşen suyu mesken ediniyor; suyun yarattığı imgeleri açığa çıkarıyor.

Berrin Kurt kimdir?

Berrin Kurt 1968 İstanbul doğumludur. Nişantaşı Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü mezunudur. Amatör olarak gençlik yıllarından itibaren resim yapmakta olan sanatçı, Paşabahçe Cam Sanayii ve Ticaret A.Ş.’deki çalışma hayatı boyunca tanıklık ettiği sanat ve tasarım çalışmalarının da katkısıyla, emekli olduğu son 7 yıldır resim sanatına profesyonel olarak devam ediyor. Yurtiçinde ve dışında karma sergiler ile çalıştaylara katılan Berrin Kurt’un, hem Türkiye’deki hem de ABD, Fransa, İtalya başta olmak üzere birçok ülkedeki özel koleksiyonlarda eserleri bulunuyor.


Bunları da beğenebilirsin