Denizcinin anasayfası

Royal Wagenborg yine UZMAR’ı seçti

Royal Wagenborg, Kuzey Hollanda'daki filosuna UZMAR Tersanesi tarafından inşa edilen 80 ton çekme gücüne ve 32 metre boya sahip bir römorkör daha ekledi.

Royal Wagenborg’un geçtiğimiz Haziran ayı ortasında satın aldığı Robert Allan tasarımı ASD 3280 römorkörü Hollanda’ın Eemshaven Limanı’nda göreve başladı. Adı ‘Waterland’ olarak değiştirilen römorkör, geçtiğimiz yıl UZMAR’dan satın alınan kardeş gemisi ‘Waterlines’ ile birlikte, 80 tonluk çekme gücüyle şu anda on römorkörden oluşan Wagenborg Towage filosundaki en büyük römorkör olma özelliğini taşıyor.

‘Waterland’, 2020 yılında UZMAR Tersanesi tarafından inşa edilmiş ve ‘Anka 6’ adıyla İstanbul Ambarlı Limanı’nda hizmet vermek üzere UZMAR Filosu’na teslim edilmişti. 32 metre boyundaki römorkör, özel olarak dizayn edilmiş modern tasarımı, yüksek manevra kabiliyeti ve yüksek performansıyla en zorlu hava koşullarında dahi her tipte gemiye hizmet verebiliyor. Operasyonel esnekliği sayesinde römorkör, liman ve terminal operasyonları, eskort operasyonları, yangınla mücadelede ve offshore operasyonlarında kullanılacak.

Delmar Safety

Wagenborg, son bir yıl içerisinde UZMAR Tersanesi’nden satın aldığı ikinci römorkör olan ‘Waterland’ ile Kuzeybatı Avrupa’daki römorkaj hizmetleri pazarındaki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Kocaeli Serbest Bölgesi’nde bulunan modern tersanesinde inşa ettiği iki yüzün üzerinde römorkör ve özel tip deniz aracını bugüne kadar 6 kıtada 25 ülkeye ihraç eden UZMAR Tersanesi, alanında dünya lideri tersaneler arasında yer alıyor.


Bunları da beğenebilirsin