Denizcinin anasayfası

Sanmar’dan Norveç’e çevre dostu römorkör

Sanmar, Norveçli operatör Buksér og Berging AS için inşa ettiği iki römorkörden ilkini teslim etti.

 

Uzun yıllardır Sanmar’la çalışan Norveçli Buksér og Berging AS son siparişinde yine Sanmar’ı tercih etmiş ve iki çevre dostu römorkör talep etmişti. Sanmar’ın Altınova’daki tersanesinde inşa edilen römorkörlerden biri Norveç’e yolcu edildi. Sahipleri römorköre Bambe adını verdi.

75 tonluk çekme güçlü
Robert Allan’ın 3000-Z tasarımına dayanan 30.45 metrelik LOA Bamse, 12.8 metre eninde ve 75 tonluk çekici güce sahip. 6.35 metrelik seyir draftına sahip römorkör saatte 13 knot hıza ulaşabiliyor. Bamse ayrıca inşası süren kardeşiyle birlikte çevreci olarak tasarlandı. Kıç tarafı hafif buz koşullarında çalışmak için yeniden dizayn edilen Bamse’de master ve başmühendis kabinlerinin yanı sıra tek ve çift kişilik mürettebat kabinleri de bulunuyor. Bamse oldukça lüks tasarlanan bu kabinleriyle toplam 7 mürettebata ev sahipliği yapabiliyor.

Delmar Safety

Sanmar’ın altıncı römorkörü

Buksér og Berging AS. 2014 ve 2015 yıllarında Sanmar’dan dünyanın ilk LNG yakıtlı römorkörleri Borgoy ve Bokn’un da arasında olduğu 5 römorkör satın almıştı. Son römorkör Bamse, Buksér og Berging AS’nin filosundaki altıncı Sanmar römorkörü oldu.

Gurur duyuyoruz

Sanmar Başkan Yardımcısı Ali Gürün son teslimatla ilgili şunları söyledi: “Sanmar’da, teknolojik ilerleme ve inovasyonla giderek daha çevre dostu römorkörler geliştirme yolunda ön saflarda yer almaktan gurur duyuyoruz.”


Bunları da beğenebilirsin