Denizcinin anasayfası

Eski mezunlar her Çarşamba DEFAV’da buluşuyor

Gamze Biber / DenizcilikDergisi
gamze@DenizcilikDergisi.com

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi (YDO) mezunları, her Çarşamba günü İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) etkinliğinde bir araya geliyorlar.

DEFAV’ın Kadıköy’deki Gündüz Aybay Denizcilik Merkezi’nde buluşan eski mezunlar hem okul hem meslek günlerini yad ediyorlar, yeni mezunlarla tecrübelerini paylaşıyorlar.

Çarşamba buluşmalarına bu hafta, 1955 makine mezunlarından Naci Aydoslu ve Ruşen Sevinçli; 1955 güverte bölümü mezunlarından Ahmet Tezcan, 1963 makine bölümü mezunlarından Kemal Uzun, 1956 güverte bölümü mezunlarından Aydın Önen, 1966 makine bölümü mezunlarından İsmail Özyurt, Şemsettin Özyapar ,Ahmet Germen ve Muammer Söğüt; 1966 güverte bölümü mezunlarından İlhan Özyurt, ve Engin Yücel, 1967 güverte bölümü mezunlarından İsmet Gökmen, 1967 makine bölümü mezunu Oktay Altınay ve Koçer Topemre katıldı. Ayrıca Çındemir Tersanesi Sahibi Kayhan Çındemir ve Denizcilik Dergisi yazarlarından yazarlarından Ali Bozoğlu, DEFAV Başkanı İlker Meşe ve Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Erdal da etkinlikte hazır bulundular.

Eski mezunlardan Muammer Söğüt, “Burada olmaktan çok mutluyuz. Dostlarımızla sohbet mesleki konularda ve sosyal konularda sohbet ediyoruz” derken, Aydın Önen ise duygularını şu şekilde anlattı:

“Burada eski mezunlar olarak buluşuyoruz Fakat yeni dönem mezunlarımızı göremiyoruz. En az 50 yıllık dostluklar bir aradayız. Okulun diğer mezunlarını da aramızda görmek istiyoruz”

1966 güverte bölümü mezunlarından Engin Yücel ise yeni mezunlar ile öğrencilere şu çağrıda bulundu : “Denizcilik mesleğinde usta – çırak ilişkisi çok önemli. Gençler için bu toplantılar bir fırsattır. İmkanı olanların bu toplantılara katılarak, kıdemli mezunların mesleki tecrübelerinden yararlanmalarının paha biçilmez bir değer olacağını düşünüyorum”


Bunları da beğenebilirsin