Denizcinin anasayfası

İbrahim Coşkun Maritime Masters’da

Sadece Denizcilik Dergisi’nde

Ekim ayı içinde düzenlenmesi beklenen Maritime Masters programı finalist adayları listesi açıklandı. Listede, İTÜ Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü 2015 mezunu İbrahim Çoşkun da yer aldı.

Yaklaşık üç yıllık deniz hizmetinden sonra 2019 yılında Cass Business School’da (The Business School, City, Universtiy of London) başladığı yüksek lisans programını da başarıyla bitiren İbrahim Coşkun, “Gelecekteki gemiadamlarının sahip olması gereken özellikler, etkili eğitim yöntemleri ve bu konuda İngiltere’ye tavsiyeler” başlıklı araştırması ile Maritime Masters’a aday gösterildi.

Delmar Safety

İki turda seçilecek araştırmalar, araştırmacıları tarafından Ekim 2020 sonunda sonunda Londra’da düzenlenecek olan üst düzey etkinlikte, endüstri liderlerine sunulma fırsatı yakalayacaklar. Endüstri liderleri daha sonra kazanan araştırmaları için oy verecek ve hem onur hem de nakit para ödülü ile kazananı açıklayacak.

Maritime Masters programı

MaritimeUK, Birleşik Krallık’da yer alan denizcilik sektörleri paydaşlarını tek çatı altında toplayarak sektörün gelişmesinde ve ilerlemesinde öncülük eden güçlü bir organizasyon olarak kabul ediliyor.

2018 yılında başlayan “Maritime Masters” programının hedefi özel sektör ile akademik topluluklar arasında sıkı bir bağ oluşturmak, akademik toplulukların denizcilik alanında yaptıkları araştırmaları desteklemek ve denizcilik geleceğinin şekillendirilmesinde bu araştırmaları kullanmak olarak açıklanıyor.


Bunları da beğenebilirsin