Denizcinin anasayfası

İTÜ ‘Araştırma Üniversiteleri’ arasında ikinci oldu

Türkiye’nin en köklü kurumu İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Araştırma üniversiteleri arasında ikinci oldu.

Yükseköğretim Kurulu  (YÖK) tarafından düzenlenen toplantıda İstanbul Teknik Üniversitesi, Araştırma üniversiteleri arasında ikinci oldu. Bu derecesi ile A1 sınıfı Araştırma Üniversitesi kategorisinde yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, Araştırma Odaklı Misyon Farklılaşması Programı’nda alınan yeni kararlar, Araştırma Üniversiteleri Toplantısı’nda açıklandı. Yükseköğretim Kurulu tarafından düzenlenen toplantıda İstanbul Teknik Üniversitesi, Araştırma üniversiteleri arasında ikinci oldu. Bu derecesi ile A1 sınıfı Araştırma Üniversitesi kategorisinde yer alarak büyük bir başarıya imza attı.
İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu ‘’Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada sürdürülebilir projelerimiz ve yenilikçi çalışmalarımızla ilk sırada yer almanın azmi ve kararlılığı içerisindeyiz.
Bu başarıda emeği geçen tüm değerli akademisyenlerimize, idari personelimize ve araştırmacı ruha sahip öğrencilerime çok teşekkür ederim’’ açıklamasını yaptı.

“Araştırma Üniversitesi” beratı T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu’ya verildi.

 


Bunları da beğenebilirsin