Denizcinin anasayfası

İTÜ MTAL oylarınızı bekliyor

Küresel bir lise olmayı da hedefleyen İTÜ MTAL bir teknoloji lisesi olmanın yanında ulusal ve uluslararası birçok projede yer almaya devam ediyor.

Dördüncü Kuşak ve Yol Gençlik Gelişim Kampı ve Eğitmen Atölyesi, ülkemizin üyesi olduğu Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın (EİT) bağlı kuruluşu EİT Bilim Vakfı ile Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Bilim ve Teknoloji Bakanlığı ve ÇHC Bilim ve Teknoloji Birliği (CAST) işbirliğinde CAST Çocuk ve Gençlik Bilim Merkezi tarafından düzenleniyor. Bu yıl 1 Ekim-24 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenen Dördüncü Kuşak ve Yol Gençlik Kampı ve Öğretmen Çalıştayı, Covid-19’un etkisiyle beş tema ile çevrimiçi gerçekleşiyor.

İpekyolu güzergâhındaki ülkeleri bir araya getiren etkinlik kültürler arası alışverişi güçlendirmeyi, uluslararası iş birliğini teşvik etmeyi ve yeniliğe ilham vermeyi amaçlıyor. Birçok ülkenin yer aldığı gençlik kampı etkinliğine İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), öğrenciler Kayra Koray Yılmaz, Halil Yusuf Solak ve Şevval Zehra Kartal ve öğretmenleri Selin Sarıoğlu’nun danışmanlığında sağlık temasında “Covid-19’a Karşı Korunma El Kitabı” projesiyle katılım sağladı.

İTÜ MTAL için bu linkten oy verebilirsiniz: http://2020.brmakercamp.cyscc.org.cn/achievements_details?lang=en&id=80


Bunları da beğenebilirsin