Denizcinin anasayfası

Novumare Technologies öğrencilerle buluştu

Novumare Technologies ekibi, İTÜ Denizcilik Fakültesi'nde düzenlenen çalıştayda geleceğin denizcileriyle bir araya geldi.

İnsansız deniz araçlarına yoğunlaşan Novumare Technologies ekibi, İTÜ Denizcilik Araştırmaları Kulübü (DENARK) tarafından düzenlenen “Denizcilik Sektöründe Gelişen Teknolojiler ve Girişimcilik” çalıştayına katıldı.

Novumare Technologies’nin kurucu ortağı ve aynı zamanda okulun deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümü 2014 mezunu olan Ömer Berkay Dağlı ile beraber 3D Grafik Tasarımcısı Berkehan Küçükaras, R&D mühendisleri Muhammed Dinçdoğan, Alp Gökçedağlıoğlu ve İsa İmadoğlu ile Bilgisayar Mühendisi Emre Durak da çalıştayda hazır bulundu.

Çalıştayda geleceğin teknolojileriyle denizcilik sektörünün gelecekteki yeri, Python programlama dili, denizcilik 4.0 ve girişimcilik konuları masaya yatırıldı.

Amacımız farkındalığı yaratmak

Türkiye’de teknoloji ve sanayii dönüşümü konusunda çok önemli adımlar atıldığını ancak dünyaya nazaran denizcilik teknolojileri konusundaki çalışmaların hala çok kısıtlı ve zayıf olduğuna dikkat çene Ömer Berkay Dağlı, bu etkinliği düzenleyerek kendilerinden sonra gelecek kardeşlerinin farkındalığını arttırmak ve dipten gelecek dalgayı güçlendirmek olduğunu söyledi.

“Çok parlak nesil gördüm”

Mezun olduğu, yuva bildiği okulda çok parlak ve çok güzel bir nesil gördüğünü belirten Dağlı, “Üstelik bilgiye olan açlıkları, yenilikleri görmek için sahip oldukları heves de beni çok heyecanlandırdı. Açıkçası etkinliğin ben ve ekibim üzerinde bıraktığı güzel etkiler bu tarz etkinliklerin çok daha fazla yapılması gerektiğini gösterdi. Bu sebeple öğrenci kardeşlerimizle ilerleyen günlerde düzenli çalıştaylar ve teknoloji dersleri yapmayı planlıyoruz” dedi.

 


Bunları da beğenebilirsin