Denizcinin anasayfası

Öncelik dürüstlük ve disiplin

İTÜ Denizcilik Fakültesi Sektör Günleri başladı.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Sektör Günleri Beşiktaş Group Eğitim Departmanı’ndan Eğitim Uzmanı İsa Mustafa Duran ve Angora Shipping Genel Müdürü Hakan Çendik’in katılımıyla başladı.

Öncelik dürüstlük

Delmar Safety

Aynı zamanda İTÜ Denizcilik Fakültesi 2011 Güverte mezunu olan İsa Mustafa Duran, Beşiktaş Denizcilik’in konteyner, LPG, ham petrol ve kimyasal tip gemiler olmak üzere toplam 16 gemisinin bulunduğunu söyledi.

Denizci bir öğrencinin aldığı eğitiminin yanında çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile ön plana çıkması gerektiğini belirten Duran, öğrencilere kendilerini mutlaka güncel tutmalarını ve İngilizce’yi çok iyi şekilde öğrenmelerini önerdi.

Aynı zamanda TÜDEV Yönetim Kurulu Üyesi ve İMEA Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Yedek Üyesi olan Hakan Çendik ise öğrencilere deneyimlerini aktardı.

Disiplin şart

Denizcilikte başarılı olmanın sırrının disiplini hem özel hem de mesleki hayatta uygulamaktan geçtiğini belirten Çendik, piyasada 600 civarında broker olduğunu, broker olmak isteyen öğrencilerin sektörü iyi bilmesi ve disiplinli yaşaması gerektiğini söyledi.

Sektörde önemli noktalara gelmek isteyen öğrencilere maddiyata önem vermemeleri ve gerektiğinde bazı durumlardan fedakârlık yapmaları gerektiğini belirten Çendik, karada çalışmak isteyen öğrencilere öncelikle uzun bir deniz tecrübesi yaşamalarını önerdi.


Bunları da beğenebilirsin