Denizcinin anasayfası

YDO 1979 buluşmasında sürpriz nikah

Yüksek Denizcilik Okulu 1979 mezunları, mezuniyetlerinin 40'ıncı yılında buluştu.

Yüksek Denizcilik Okulu (YDO) 1979 yılı mezunları, mezuniyetlerinin 40’ıncı yılında Büyük Kulüp’te düzenlenen baloda bir araya geldi. Çeşitli nedenlerle hayatını kaybetmiş mezunların aileleriyle beraber okuldan hocalar da baloda hazır bulundu.

1979 mezunları adına bir konuşma yapan Mühendis Vehbi Üstün, “5, 10, 15 derken 40’ıncı yıla ulaştık. Aramızdan ayrılan arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Onların ailelerinin de birlik ve beraberliğimizin bir simgesi olarak aramızda bulunan ailelerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Hocaların hocası Fahrettin Küçükşahin ise, “sizleri 40 yıl sonra burada birlikte görmekten dolayı çok mutluyum” dedi.

Gecenin sürprizi nikah

Ardından gecede sürpriz bir gelişme yaşandı. “Mermer Rıza” olarak lakaplı, 1979 mezunu Başmühendis Rıza Bayraktar ile müstakbel eşi Maria Hanım’ın temsili kaptan nikahı kıyıldı. Salona üniforması ile gelen Kaptan Yunus Emre Aydınoğlu, çiftin kaptan nikahını kıydı. Çiftin şahitliklerini ise Fahrettin Küçükşahin ile Vehbi Üstün yaptı.

En kalabalık Balık Günü

Gecenin en çok konuşulan konularından biri de Balık Günü idi. YDO 1979 mezunları, Aralık ayında yapılacak olan Balık Günü’nde 40’ıncı yıl plaketleri alacaklar. Bu nedenle de bu Balık Günü’nün son yılların en kalabalık etkinliği olacağı belirtiliyor.Bunları da beğenebilirsin