Denizcinin anasayfası

YDO 79’lular Yeditepe’de bir araya geldi

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) 1979 mezunları her yıl bir araya gelip okul günlerini yâd ettikleri ‘sınıf günleri’ buluşmalarını bu kez Yeditepe Group ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Yeditepe Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Naşit Yamanyar

Gecenin sponsorluğunu ve ev sahipliğini yapan Yeditepe Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Naşit Yamanyar sınıf arkadaşlarını ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Denizcilik ve okul anılarının anlatıldığı gece de ayrıca 1979 mezunlarının 40. Yılı olması sebebiyle yapılacak etkinlikler de konuşuldu. 1979 mezunları, el kalabalık mezun grubunu oluşturuyor.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Salih Zeki Çakır

Gecede konuşma yapan ve kendisi de YDO 1979 mezunu olan İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Salih Zeki Çakır, “Sınıf arkadaşlarımla burada olmaktan mutluluk duydum. Mezun olduğumdan beri yüzünü görmediğim arkadaşlarım vardı. Yıllar sonra onlarla bir araya gelerek sohbet etme fırsatı bulmak güzel duygular yaşattı” dedi.

Çakır, bir sonraki sınıf günleri buluşmasında arkadaşlarını ağırlamaktan memnuniyet duyacağını da sözlerine ekledi.

Sınıf günleri buluşmasında 1979 mezunlarından Adnan Erdal, Vehbi Üstün, Sait Palanduz, Hüseyin Güney, Yalçın Önal, Sabahattin Günay, Ergun Altınkut, Hüseyin Türkmen, Erhan Menteş, Namık Demirhan, Süha Tatlıgül, Turgut Özeren, Bülent Özkan, Kemalettin Uğur, Nuri Biryol, Nevzat Kutlutan, Zafer Etcan, Ahmet Bölük, Adnan Mahcup, Ergun Köker, Ahmet Oğuz Öztürk, Adnan Yazıcı, Mesut Cesur, Vehbi Dikmen, Asım Akan, Serdar Yirmibeşoğlu, İsmet Büyüksayar, Cengiz Eren, Yaşar Çoban, Okan Erozan, Sami Özkaya ve Nijat Dilşen hazır bulundu.

Ayrıca geceye katılan 1978 mezunlarından İlhan Kılavuz’a da Vehbi Üstün tarafından 40. Yıl plaketi verildi.


Bunları da beğenebilirsin