Denizcinin anasayfası

Milli kürekçiler Covid’e yenildi

2021 Avrupa Kürek Şampiyonası’na katılan milli takımımızın 3 üyesinin covid testleri pozitif çıkınca tüm takımlarımız diskalifiye oldu.

SADECE DENİZCİLİK DERGİSİ’NDE

İtalya’nın Varese kentinde düzenlenen 2021 Avrupa Kürek Şampiyonası’na katılan milli takımımızın 3 üyesinin covid testleri pozitif çıktı. Yarı finalde yarışmadan elenen milli takımımız İtalya’da karantinaya alındı. Federasyondan sızan iddialara göre, Muğla Köyceğiz’deki kampta antrenör Gökhan Aksoy’un testi pozitif çıktığı halde, şampiyonaya gidebilmek için Dünya Kürek Federasyonu’na bilgi verilmedi.

İtalya’daki gelişmeleri Dünya Kürek Federasyonu Başkanı Jean Christopne Rolland ve İcra Direktörü Matt Smith federasyonun internet sitesinden paylaştı.

Delmar Safety

Avrupa Kürek Şampiyonası’nda tüm takımlara düzenli olarak covid testleri yapıldı. Türk Kürek Federasyonu’nun üç üyesinin testi pozitif çıktı. Türk delegasyonundan kalan 17 kişinin testleri ise negatifti. Bu gelişme üzerine COVİD-19 müdahale protokolü çalıştıran Dünya Kürek Federasyonu, İtalyan makamlarıyla irtibata geçti. Türk delegasyonu üyeleri bir otelde karantina altına alındı. Ayrıca Türk Milli Kürek Takımı’na da yarışmalardan el çektirildi.

Otellerinizden çıkmayın

Dünya Kürek Federasyonu’ndan yarışmadaki tüm takımlara yapılan çağrıda, yarış alanlarına resmi ulaşım ile seyahatlar haricinde her zaman otellerinde kalmaları ve yarış alanında teması en aza indirmeleri istendi.

Kampta başladı

Türkiye Kürek Federasyonu’ndan sızan bilgilere göre, Kürek Milli Takımı yarışmadan önce 26-28 Şubat tarihleri arasında Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde kampa girdi. Kampta antrenör Gökhan Aksoy’un covid-19 testi pozitif çıktı. Aksoy karantinaya alınırken, gelişmeden Dünya Kürek Federasyonu’na bilgi verilmedi. Gökhan Aksoy’la sürekli temas halinde olan Baş antrenör Sonat Doğan’a test yapıldı. Test negatif çıkınca Milli Kürek Takımı İtalya’ya gitti ve yarışmalara katıldı. Ancak Sonat Doğan’ın hastalık semptomları İtalya’daki otelde baş gösterdi. Bu gelişme de İtalyan yarış komitesine bildirilmedi. Yapılan testlerde takımın fizyoterapisti ve bir milli kürekçide de Covid-19 tespit edildi. Şampiyonluk için kürek çeken Milli takımımız diskalifiye edilerek yarışlardan elendi.


Bunları da beğenebilirsin