Denizcinin anasayfası

‘Başarıya giden yol yüksek güvenlikten geçer’

İTÜ Denizcilik Fakültesi tarafından bu yıl 25.si gerçekleştirilen Kariyer Günleri’ne Zenith Gemi İşletmeciliği konuk oldu.

İTÜ Denizcilik Fakültesi tarafından bu yıl 25.si düzenlenen kariyer günlerinin konuğu Zenith Gemi İşletmeciliği oldu. Şirketi temsilen personel müdürü Emre Başarener, personel müdür yardımcısı Pınar Curnalı Lök Kapt. Kaptan Mekan Erdil ve Kap. Onur Oğuz denizci öğrenciler ile bir araya geldi. Konferansa şirketin tanıtımı ile başlayan Emre Başarener , personellere verilen eğitimlere ve bunun denizcilik hayatındaki önemini yakın zamanlarda şirket personellerinin yaşamış olduğu olaylar ve sonuçlarını üzerinden katılımcılara aktardı.

Ayrıca Başarener, dünya piyasasında kendini kanıtlamış olan , Scorpio Group’ un Türkiye’de işletmeciliği yapan Zenith Gemi İşletmeciliği sayesinde Scorpio Group bünesinde çalışan Türk zabit ve personelin yaklaşık toplam personel sayısının yüzde 14’ünü oluşturduklarından bahsetti.

Zenith Gemi İşletmeciliği personel müdürü Emre Başarener şirketin tüm birimlerinde çalışan personelin iletişim becerilerinin yüksek olması gerektiğine vurgu yaparak bu konu üzerinde çalışmalar geliştirdiklerinin altını çizdi. Başarener becerinin şirketin bir üst seviyeye çıkması için bir basamak görevi göreceğini öğrencilere aktardı.

Tanker işletmeciliğinde Türkiye’nin öncü gemicilik şirketlerinden olduklarını belirten Emre Başarener başarılarının temelinde gemilerinde uyguladıkları yüksek güvenlik prosedürlerinin etkili olduğunu açıkladı.


Bunları da beğenebilirsin