Denizcinin anasayfası

Denizciler Fatsa Kariyer Günleri’ne katıldı

Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi IV. Kariyer Günleri kapsamında dün denizcilik sektörü STK ve oda temsilcilerini ağırladı.

Ordu Üniversitesi, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü tarafından her yıl düzenlenen Kariyer Günlerini 22 Kasım – 10 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi IV. Kariyer Günleri kapsamında dün (9 Aralık 2021) aralarında Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Feramuz Aşkın’ında bulunduğu Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen denizcilik firmalarının yanı sıra denizcilik sektörünün nabzını tutan STK ve oda temsilcilerini ağırladı.

IV. Kariyer Günleri’nde GEMİMO’yu temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Feramuz Aşkın, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği’ni temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Mutlu Dündar, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Kapt. Gürhan Aktürk, Türk Uzakyol Kılavuz Kaptanlar Derneği’ni temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Arif Bostan, Yönetim Kurulu 2. Başkanı Kapt. Zafer Akbulut, Yönetim Kurulu üyesi Kapt. Barış Güven, Deniz Trafik Operatörleri Derneği’ni temsilen Yönetim Kurulu üyeleri Kapt. Ali Yılmaz ve Kapt. Mehmet Ali Cibar konuşmacı olarak katıldılar.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın da katıldığı panelde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Niyazi Taşçı, Ordu-Fatsa-Ünye Liman Başkanları, Fatsa Sahil Güvenlik Komutanı da yer aldı.

IV. Kariyer Günleri’nin dünkü konukları oda ve STK başkanları tek amaçlarının her zaman Türk denizciliğinin ilerlemesine katkı sağlamak olduğunu belirterek bilgi ve birikimlerini denizci öğrenci ve konuklarla paylaştılar.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü öğrencileri denizcilik sektörünün önde gelen firmalar temsilcilerinin denizcilik sektöründeki deneyimlerinden faydalanma imkanı buldu.


Bunları da beğenebilirsin