Denizcinin anasayfası

İTÜ Denizcilik Fakültesi yenileniyor

UZMAR tarafından yenilenecek olan İTÜ Denizcilik Fakültesi binası için çalışmalar başladı

UZMAR desteği ile gerçekleştirilen İTÜ Denizcilik Fakültesi yemekhane ve kafeterya açılışından sonra, UZMAR şimdi de Denizcilik Fakültesi binasını yeniliyor.

UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Noyan Altuğ tarafından “Okulunu seven arkamızdan gelsin” diyerek başlttığı çalışma kapsamında İTÜ Denizcilik mezunu iş insanları kampüsün yapımını üstlendi.

Delmar Safety

2019 Aralık ayında İTÜ ile UZMAR Denizcilik arasında İTÜ Denizcilik Fakültesi’ne yeni yemekhane ve laboratuvar inşa edilmesini kapsayan imza töreni 135’inci Balık Günü öncesi İTÜ Denizcilik Fakültesi Müh. Suay Umut Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ tarafından imzalanan protokole göre okula bin 100 kişilik yemekhane ve 200 kişilik kafeterya ile birlikte son teknolojiye sahip laboratuvar yapılacağının sözünü verdi.

Rektör Prof. Dr. Karaca, UZMAR’ın kurucusu “Beybaba” Kaptan Altay Altuğ’a şükranlarını sunduğunu belirterek, “Bu yardımların büyüyerek devam etmesini diliyoruz. Diğer dostlarımızı da motive edecektir. İyi ki varsınız. Sağ olun, var olun” dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Kaptan Altay Altuğ Laboratuvar ve Yemekhane Binası açılışı 8 Kasım 2021 Pazartesi günü Tuzla Yerleşkesinde düzenlenen törenle yapıldı.

UZMAR Denizcilik’in katkılarıyla inşa edilen yapı, sosyal merkezi, kafeteryası ve laboratuvarıyla yerleşkenin önemli bir merkezi haline gelecek.

Açılış konuşmasında İTÜ Denizcilik Fakültesi’nin bulunduğu kampüsün yenileceğini ve bunun da UZMAR tarafından karşılanacağı belirtilmişti. Yenileme işleminin UZMAR tarafından karşılanacağı belirtilirken kampüsün adının da Kaptan Altay Altuğ kampüsü olarak değiştirileceği söylendi.

 


Bunları da beğenebilirsin