Denizcinin anasayfası

MARIHEALTH Projesi yakında tamamlanıyor

Denizciler ve doktorlar için deniz sağlığı eğitiminin 5. Oturumu 18-19 Kasım 2021 günlerinde çevrimiçi olarak yapıldı.

Denizcilik sektöründe sağlık eğitimi uygulamasına yönelik olarak 24 ay sürecek MARIHEALTH Projesi, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası, Strathclyde Universitesi, Costanta Denizcilik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi öncülüğünde düzenlendi.
“The 4th Global International Conference on Innovation in Marine Technology and the Future of Maritime Transportation – GMC’21” 18-19 Kasım 2021 günlerinde çevrimiçi olarak yapıldı.

MariHEALTH Projesi, doktorların gemilerin çevre ve koşulları hakkında ve ayrıca denizcilerin tıp eğitimi konusundaki bilgi boşluklarını doldurmak için bir uzaktan eğitim modülü oluşturmayı amaçlıyor. Kursiyerler 24 farklı modülde eğitim alırken, değerlendirme modülleri ile de mevcut durumlarını inceleme şansı buluyorlar.

5. Toplantı Tamamlandı

Covid-19 Pandemisi nedeniyle çevrimiçi olacak şekilde tüm ortakların katılımı ile gerçekleştirilen bu son toplantıda, Orka Informatics eğitim modüllerinin örneğini sundu. Kursiyerler sunum üzerinde sadece 2D/3D görsellerle desteklenmiş yazıları okumakla kalmayıp, ayrıca tüm detaylı bilgileri aynı anda dinleyebildiler.

 


Bunları da beğenebilirsin