Denizcinin anasayfası

BO yola çıkıyor

SANMAR Tersaneleri tarafından H. Schramm Towage için inşa edilen römorkör Almanya'da görev yapacak.

H. Schramm Towage’ın sahibi Hans Helmut Schramm’ın üç yaşındaki vaftiz çocuğu olan BO’nun adını alan römorkör TRAktor-Z 2500SX tasarımı temel alınarak inşa edildi.

1926 yılında kurulan H. Schramm Towage, esas olarak Elbe nehri, Kuzey Denizi, Baltık Denizi ve Kiel Kanalı’nın kesiştiği noktada faaliyet gösteriyor. Yeni römorkör BO da, Elbe ağzında ve Kiel Kanalı’nın batı ucunda bulunan Brunsbüttel’de çalışacak.

Örnek Deliçay

Sanmar’ın Deliçay serisinin operatörler arasında son derece popüler olduğunu belirten Sanmar Tersaneleri Kurumsal Strateji Direktörü İpek Gürün, “Tüm müşterilerimiz gibi bu projenin geliştirilmesi boyunca H. Schramm Towage ile yakın işbirliği içinde çalıştık” dedi.

BO’yu Almanya’ya Sanmar teslimat ekibinin götürdüğünü hatırlatan Gürün, “Bu da Sanmar olarak yeni römorkörünüzün çizim masasından teslimatına kadar her aşamada yanınızda olduğumuzu gösteriyor” dedi.

75 ton çekiş gücü

Sanmar’ın Deliçay serisinin bir parçası olan ve Robert Allan’ın Sanmar’a özel TRAktor-Z 2500SX tasarımını temel alan BO 75 ton çekiş gücüne ve 12 mil hıza sahip. 5,3 metre uzunluğa ve 12 metre genişliğe sahip olan BO, Fi-Fi 1 yangınla mücadele sistemine sahip.

Altıncı römorkör

Sanmar filosundayken adı Deliçay XIV olan BO, Schramm’a teslim edilen altıncı römorkör olacak. Schramm’a ilk römorkörünü 2005 yılında veren Sanmar, son olarak iki sene önce de ATD römorkörü SÖNKE’yi teslim etmişti.


Bunları da beğenebilirsin